Steven Moffat podrzuca wskazówki odnośnie do pierwszych scen Trzynastki

Podczas gdy przed nami wciąż ponad trzy miesiące oczekiwania na ujrzenie debiutu Jodie Whittaker jako Trzynastki, kilkoro wybrańców już widziało jej Władczynię Czasu w akcji, gdy nagrywano scenę regeneracji kilka tygodni temu.

Wnioskując po reakcji odchodzącego showrunnera, Stevena Moffata (którego zastąpi w grudniu Chris Chibnall), możemy spodziewać się naprawdę dużych rzeczy. Scenarzysta w krótkiej wiadomości wideo adresowanej do Stuarta Humphryesa – artysty cyfrowego i kolorysty – podrzucił kilka wskazówek odnośnie do tego, czego możemy oczekiwać.

Na kanale Humphryesa Babelcolour powiedział:

Doctor Who ma przed sobą wspaniałą przyszłość, a ja widziałem już jej część!

Widziałem pierwszą scenę Jodie Whittaker jako Trzynastki i, zaufajcie mi, czeka nas jazda bez trzymanki. Jodie już jest genialna.

W tak króciutkim czasie dała nam Doktora, jakiego już znamy, ale – by zdradzić jak najmniej – w nowym wydaniu. Przed nami bardzo emocjonująca podróż.

Jednakże Moffat cały czas podkreśla, że będziemy mieli się czym cieszyć jeszcze przed nadchodzącymi zmianami, podczas finalnego odcinka Dwunastego Doktora, Petera Capaldiego, zatytułowanego Twice Upon a Time, który obecnie jest w postprodukcji.

Doctor Who ma bardzo ekscytującą teraźniejszość, ponieważ wciąż pracujemy nad świątecznym prezentem… to bardzo zły żart, prawda*? …którym jest świąteczny odcinek specjalny, w którym David Bradley powraca jako Pierwszy Doktor.

Doskonale odtwarza on cudowną grę Williama Hartnella sprzed tych wszystkich lat. Tak piękne i precyzyjne odtworzenie byłoby godne samego Babelcolour.

I oczywiście jest też Peter Capaldi w ostatniej odsłonie jego Doktora. Złamie wam serce! Wasze serca będą w kawałkach pod koniec tego wszystkiego.

Tylko Jodie Whittaker będzie w stanie znów was rozweselić.

Wygląda na to, że czeka nas bardzo smutny oraz bardzo wesoły pierwszy dzień świąt.

* Słowa present (teraźniejszość) i present (prezent) są w języku angielskim takie same. Taki lingwistyczny żarcik, rozumiecie? He, he… Nie, mnie też to nie bawi.

Źródło: Radio Times

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę, seriale (zwłaszcza brytyjskie) i superbohaterskie filmy. W przerwach pomiędzy seansami kolejnych odcinków lub filmów, udaje że studiuje. Gdyby mogła nie dorastałaby.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who