Piąty Doktor spotka córkę Dziesiątego

Rodzinne spotkanie wydarzy się w The Legacy of Time – nowej fantastycznej produkcji przygotowywanej na 20-lecie słuchowisk Doctor Who w Big Finish. Już w lipcu 2019 Piąty, grany przez Petera Davisona, spotka się ze swoją przyszłą córką Jenny – w tej roli jego prawdziwa córka i żona Davida Tennanta, Georgia Tennant. Brzmi wystarczająco timey-wimey?

W 2019 roku Big Finish będzie świętować 20 lat wydawania słuchowisk Doctor Who. Zrobi to w wielkim stylu, tworząc największy crossover w swojej historii w nowej kolekcji The Legacy of Time. W sześciu godzinnych opowieściach usłyszymy bohaterów z całej historii serii. Niektórzy spotkają się po raz pierwszy, klasyczne serie wymieszają się z New Who.

W Relative Time, wyprodukowanym przez Matta Fittona, Jenny (która ma również swoją własną serię przygód, The Doctor’s Daughter), spotka wcześniejszą regenerację swojego ojca i wspólnymi siłami próbują pokonać Dziewiątkę, Władcę Czasu granego przez Johna Heffernana:

W Wirze Czasu wydarza się katastrofa, łącząc Piątego i jego przyszłą córkę, Jenny. Dziewiątka widzi w tym okazję, by dokonać kradzieży wszech czasów.

David Richardson, producent The Legacy of Time, mówi o pomyśle na  ten rodzinny występ:

Nie mogłem się oprzeć myśli, by połączyć ojca i córkę grających ojca i córkę w naszym ogromnym wydaniu specjalnym. Cudownie mieć tu znowu Jenny po jej świetnym debiucie w słuchowiskach. Jej seria otrzymała mnóstwo pozytywnych recenzji i wiele ciepłych słów od słuchaczy, tak że nie możemy się doczekać kolejnych historii z córką Doktora. (…) The Legacy of Time to prawdopodobnie największa historia z uniwersum Doctor Who, jaką kiedykolwiek opowiedzieliśmy. Stworzenie jej dało nam ogromną satysfakcję i mam nadzieję, że podobną poczują jej słuchacze.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy wspólny występ Georgii Tennant z ojcem. W 2000 roku, mając szesnaście lat, aktorka zagrała w ósmej odsłonie Doctor Who w Big Finish.

Opis serii i tytuły przygód:

Czas się wali. Chaos i zniszczenia dotykają licznych żyć Doktora i jego przyjaciół. Wszystko na skutek straszliwej katastrofy. Doktor musi ocalić historię i będzie potrzebować każdej możliwej pomocy.

  • Lies in Ruins (James Goss)
  • The Split Infinitive (John Dorney)
  • The Sacrifice of Jo Grant (Guy Adams)
  • Relative Time (Matt Fitton)
  • The Avenues of Possibility (Jonny Morris)
  • Collision Course (Guy Adams)

Prawda zostaje ujawniona i będzie potrzebny więcej niż jeden Doktor,  by uratować świat!

Premiera Doctor Who: The Legacy of Time w lipcu 2019 roku. Kolekcja będzie dostępna w przedsprzedaży. Do chwili premiery cena za pobranie wyniesie 40 funtów, za wersję na płytach zapłacimy 45 funtów. Po premierze za obie wersje zapłacimy o 15 funtów więcej.

Źródło: Big Finish

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who