Capaldi w wywiadzie dla programu drugiego radia BBC zdradził, że Cybermeni, którzy pojawią się w 10 serii, będą  inni niż dotychczas.

Peter Capaldi dał do zrozumienia, że mogą powrócić oryginalni Cybermeni z Mondasu. Sam, będąc ich wielkim fanem, na pytanie o taką możliwość powiedział:

Mogą wrócić. Może pojawią się inni Cybermeni.

Zapytany o to, czy będzie to też jego ostatnia seria, przyznał, że to jeszcze nie jest pewne:

Nie wiem. Nie zdecydowałem jeszcze.

Capaldi powiedział też, że nowa seria „wróci do podstaw Doctora Who” z „przygodami w każdym zakątku galaktyki”. Zapytany o inne potwory, które powrócą w 10 serii, nabrał jednak wody w usta.

Lubicie odcinki o Cybermenach? Chcielibyście, by wróciła ich mondasjańska wersja czy wolicie ich nowe pochodzenie? Dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło: The Doctor Who Companion


Istota żywiąca się absurdem, fantastyką, serialami i muzyką alternatywną. Uwielbia książki w każdej postaci. Korektorzy z zamiłowaniem, choć przecinki czasem odmawiają współpracy.
 • Marek Sobczak

  Słuchowiska z Piątym opowiadające o początkach panowania Cybermenów na Mondas były świetne. Dlatego gdyby powrócili jako opowieść o początkach nie miałbym nic przeciwko.

 • Piotr Grodzki

  Cybermeni z Mondasu? Dlaczego nie. Moim skromnym zdaniem za czasów drugiego doktora, cybermeni byli najlepsi! Jednak jeśli te plotki są prawdziwe, to Moffat desperacko chce ratować pogarszający się z odcinka na odcinek serial, odwołując się do „złotej ery” DW.

  • Wojciech Kowalski

   No tak, przecież wszyscy to wiedzą zatem to prawda, że 9 seria była tragiczna i każdy kolejny odcinek był do bani.

   9 seria była, moim zdaniem, prawdopodobnie najlepszą serią w New Who. Rozumiem, że ktoś może nie podzielać mojej opinii, ale mówienie, że serial się tylko pogarsza to już patrzenie dosyć złośliwe.

 • I3althazar

  Jeszcze nie tak dawno ktoś odwoływał się do ‚początków serialu’, mówiąc że chętnie zrobiłby odcinek typowo historyczny; czyli typowo na Ziemi.