Peter Capaldi na temat pocałunków

Aktor grający główną postać w serialu wyklucza jakikolwiek ewentualny wątek romantyczny między swoim bohaterem i Clarą, mówiąc, że byłoby to „absolutnie odrażające”.

Peter Capaldi domagał się „dużo więcej pocałunków” w serialu, ale odrzucił jakikolwiek romantyczny wątek między Władcą Czasu i jego towarzyszką.

Capaldi, który powróci w najbliższą sobotę na swoją drugą serię, powiedział, że między Doktorem a Clarą nie ma „żadnego romansu, jedynie głęboka miłość”.

W wywiadzie z RadioTimes mówi:

To byłoby absolutnie odrażające. W porządku jest w przypadku młodych mężczyzn jak Matta Smitha czy Davida Tennanta, ale jako ojciec czułbym, że to niestosowne.

Capaldi wyśmiał skargi, że jego pierwszy pełny odcinek ubiegłego roku promował homoseksualną agendę sceną pocałunku między kobietą-jaszczurką i jej ludzką żoną.

Moim zdaniem to było dobre.

Tu nie chodzi tylko o homoseksualizm. To międzygatunkowość, co jest w teorii jeszcze gorsze. To szalone, gdy ludzie się tym oburzają. W Doktorze Who powinno być znacznie więcej pocałunków. O ile nie są to pocałunki Doktora i Clary.

Capaldi następnie dodał jeszcze, że:

Była to rola ciężka do zagrania. Serial oscyluje od filmu science-fiction klasy B do freudowskiego dramatu i tragedii. Jest tam romans, farsa, humor i smutek, więc trzyma widzów w gotowości na wszystko.

Staram się nie być romantyczny ani sentymentalny. Czasami Jenna biegnie korytarzem, krzycząc „Doktorze, tu jest potwór” i tak dalej.  Częścią tradycji jest częsta zmiana planu i czasami musisz zwalczać ogromnego pająka całego z gumy. Lubię to. Budżet nie jest tak wysoki jak niektórzy widzowie mogą myśleć. Filmowanie każdego odcinka trwa dwanaście dni, ale wygląda świetnie dzięki talentowi ludzi, którzy nad nim pracują.

Żadna z gwiazd serialu nie oszacowała, jak długo jeszcze pozostaną w swoich rolach.

Capaldi powiedział:

To zależy od mojej popularności wśród widzów, a tego nigdy nie można przewidzieć. Jesteśmy świadomi faktu, że serial bez nas będzie trwał nadal. Życie jest pełne niespodzianek i kosmicznej siły.

Coleman dodała:

Nigdy nie masz poczucia stałości, co jest dobre. Strasznie byłoby czuć się bezpiecznie. Jesteś w Doktorze Who, wiedząc, że to nie potrwa wiecznie. On nieustannie się regeneruje, więc chcesz, aby twój czas się liczył i chcesz się cieszyć przygodami przez ten ulotny czas, który tu spędzasz.

Capaldi powiedział, że związek Doktora z Clarą:

Nie ma odpowiednika w żadnym serialu czy książce, przyjaźń między kosmitą i niesamowicie zdolną, inteligentną i odważną młodą kobietą. To niezwykłe dla mężczyzny w moim wieku, aby być w tak przyjaznych stosunkach z tak młodą kobietą.

Źródło: The Guardian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *