BBC zaniedbuje Doctora Who?

Peter Capaldi o tym, że BBC powinno bardziej dbać o wysoką oglądalność Doktora Who.

W ciągu ostatnich kilku lat serial przeszedł sporo perturbacji. A to był emitowany o zbyt późnych porach, a to serie emitowano raz jesienią, raz wiosną, a czasem nawet dzielono je na części. Teraz doszło do tego, że nie planuje się emisji żadnych odcinków aż do tegorocznego Bożego Narodzenia.

nowy

W końcu nawet sam Doktor, czyli Peter Capaldi, zauważył, że coś jest nie tak z czasem emisji serialu i zasugerował, żeby BBC zatroszczyło się bardziej o serial, aby zapewnić mu pełną sukcesów przyszłość.

BBC to wspaniała organizacja, ale czasem ludzie, którzy tam pracują myślą, że: O, to samo sobie poradzi. A to oznacza, że nikt nie opiekuje się tym w ogóle. Nie wiem, może po prostu stracili serial z oczu lub uznali, że to coś, co można sobie przesuwać, jak się chce. Nie można. Ten serial to coś specjalnego.

Capaldi w ten sposób odniósł się w wywiadzie do spadającej w ostatnim czasie oglądalności, sugerując, że BBC powinno specjalnie traktować to konkretne dziecko, ponieważ zawiera wartościowe tematy dla całej rodziny.

Powinienem zwracać uwagę na oglądalność. Choć wolałbym tego nie robić, ale tak wygląda ta branża. Uważam wprawdzie, że „wieczorna oglądalność” to pieśń przeszłości. W dzisiejszych czasach nie możesz określić sukcesu danego programu za pomocą tego wskaźnika, a gazety tak robią. Jednakże – nadal jest miejsce dla całych rodzin siadających i oglądających serial i to jest wspaniałe. Tak zbudowano sukces tego serialu i powinno to być chronione.

Trudno nie zgodzić się z Peterem Capaldim w tej kwestii. Tak długie przerwy w emisji, czy zmienianie pory emisji niemal z tygodnia na tydzień, nie mogą wyjść na dobre serialowi, który był niegdyś rytualnie oglądany przez całe rodziny w sobotnie popołudnia. Po tak kategorycznym postawieniu przez Capaldiego tej sprawy, wydaje mi się, że może zostać wezwany na rozmowę w BBC… Miejmy nadzieję, że zamiast bezsensownej reprymendy odbędzie się poważna dyskusja o serialu i telewizja wyciągnie z niej wnioski.

Doctor Who wraca na antenę razem ze świątecznym odcinkiem. Natomiast jesienią w BBC Three zostanie wyemitowany spin-off serialu Class.

Źródło: DoctorWho 24/7

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who