Pearl Mackie wcieliła się w ostatnią towarzyszkę Doctora, Bill Potts. W krótkim wywiadzie opowiada o zmianach, jakie zaszły w jej życiu po zagraniu w tak popularnym serialu jak Doctor Who.

Aktorka udzieliła wywiadu BBC News, promując nową sztukę The Birthday Party, która jest adaptacją dramatu Harolda Pintera. Pearl wciela się w niej w Lulu, jedną z głównych postaci. Będzie to jej nowa praca, bo niestety wiemy już, że Mackie nie powróci w roli Bill po tegorocznym odcinku świątecznym Twice Upon a Time. 

Jakiego rodzaju role były ci oferowane, odkąd odeszłaś z Doctor Who?

Jedną z najcudowniejszych rzeczy dotyczących grania w Doctor Who jest to, że otwiera dla ciebie tak wiele drzwi. Rzeczy, za którymi się rozglądałam, były na różnych poziomach.

Jak Doctor Who zmienił twoje życie?

Jeszcze na pewno nie zobaczyłam w pełni tego, w jaki sposób zmienił moje życie. Zdecydowanie odmieniły się moje perspektywy zawodowe, co jest bardzo dobre. Jestem coraz częściej rozpoznawana na ulicy, co jest całkiem miłe, ponieważ ludzie nie mają tendencji, by zaczepiać cię na ulicy, jeśli to, co zrobiłeś, im się nie podoba. To wszystko jest bardzo pozytywne, wszyscy wydają się entuzjastycznie podchodzić do Bill i całej serii, to było niesamowite doświadczenie.

Jedną z najwspanialszych rzeczy na temat Doctor Who jest to, że on nigdy cię nie opuszcza. Jesteś częścią tej niesamowitej rodziny do końca swojego życia. To była niezwykła przygoda i będzie miała ona w moim sercu specjalne miejsce.

Czy byłaś zawiedziona tym, że odchodzisz?

To było już wiadome całkiem wcześnie – wiedziałam od dawna, naprawdę. Ale byłam podekscytowana perspektywą zrobienia tej serii i odbycia tej podróży jako Bill, doświadczenia tej niesamowitej relacji, jaką ma ona z Doktorem Petera.

Między nimi była specjalna chemia i mieli wspaniałe momenty. Zawsze intrygujące jest to, co możesz od siebie dać, aby powstała dynamika, ale cudownie było także odkrywać to, co dostaliśmy na wstępie.

Jakie historie chciałabyś opowiedzieć w przyszłości?

Historie dające do myślenia. Takie, które są ważne dla naszej polityki. Historie, które są fantastyczne. Jeśli historia potrafi cię złapać i dać ci do myślenia, to właśnie taką chciałabym opowiedzieć.

Co sądzisz o Jodie Whittaker jako nowej Doktor?

Będzie fenomenalna.

Kogo chciałabyś zobaczyć jako nowego towarzysza?

Nie mam pojęcia. Jest tak wielu aktorów. Nikt nie pomyślał, że to mogłabym być ja, dopóki nie dostałam tej roli.

Trzymamy kciuki za karierę Pearl. Liczymy, że jeszcze kiedyś powróci do świata Doctor Who. 

Chcielibyście zobaczyć kolejny serial lub film z Pearl? Jak podobała się wam Bill? Jesteście zaskoczeni, że aktorka prawdopodobnie od początku wiedziała, że jej przygoda na TARDIS będzie taka krótka? Dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło: BBC

PATRONITE


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.