Najnowszy spin-off Doctora Who wywoływał najróżniejsze reakcje fanów, ale od początku wiadome było, że drugi sezon prawdopodobnie nie powstanie. O sytuacji wypowiedział się sam scenarzysta, Patrick Ness.

Jako twórca Class, Patrick Ness ma najlepszy wgląd w losy serialu. Ostatnio postanowił podzielić się swoimi odczuciami na Twitterze. Oto co napisał w wątku, który opublikował w sobotę.

Jako że zbliża się finał Class na kanale BBC America, pozwólcie, że powiem coś o aktorach… Na początku mojej kariery często współpracowałem z najgorszymi ludźmi, jakich przychodziło mi spotkać. Pomyślałem „jestem na to za stary” i przyjąłem zasadę Żadnych Dupków. Grzecznie odmawiam pracy z kimkolwiek, kto jest niefajny. Życie jest za krótkie. Więc wszyscy w obsadzie Class są perełkami. Trzymając się tej zasady zdobyłem SUPER-utalentowanch Katherline Kelly, Gregory’ego Austina, Fady’ego Elsayeda, Sophie Hopkins, Vivian Oprah i Jordana Renzo. Naprawdę, naprawdę, naprawdę najkochańszych ludzi, z jakimi miałbym nadzieję pracować. Obejrzyjcie finał ze świadomością, że nie nagradzacie złych ludzi!

I ostatecznie, ponieważ nie mogę uwierzyć w moje szczęście. Hej, to naprawdę niewiele znaczy w świetle ataku na Most Londyński, ale chciałbym krótko opowiedzieć o przyszłości Class. Jakiś czas temu zdecydowałem, z niezmiernym żalem, że nawet jeśli doczekamy się drugiego sezonu, nie będę już więcej pisał tego serialu. To było najbardziej niezwykłe doświadczenie. Uwielbiam je i jestem tak dumny z serialu, który zrobiliśmy. Moje serce bije ze szczęścia. Ale powinniśmy kręcić w tej chwili. Z nowymi cyklami Doktora Who musielibyśmy być emitowani nawet przed 2019 rokiem. Ale nie będziemy. W telewizji tak to działa! Nie czuję choćby odrobiny goryczy. Co za wspaniałe doświadczenie. Ogromnie dziękuję BBC Three i BBC America za ich miłość i entuzjazm względem Class. BBC America szczególnie uwielbia ten serial. Pozostaję zdumiony decyzjami na górze, w BBC One, a które były dziwaczne względem uwielbianego przez krytyków programu. Ale, ponownie, jestem wdzięczny za szansę!

I dziękuję wam!!! Byliście niesamowici! Macie pojęcie, jak potrafi wymęczyć pisanie dla Whoniversum? Ale powitanie było genialne! Więc dziękuję wam wszystkim ogromnie za miłość i wsparcie dla Class, za wszystkie tweety i miłość wobec obsady, za wszystkie filmiki! Niesamowite.

Jeśli mam być szczery, drugi sezon raczej nie powstanie, ale BBC America naprawdę kocha ten serial, więc kto wie? Jeśli się uda, życzę im powodzenia! Jestem naprawdę niesamowicie smutny, a walczyłem tak bardzo, żeby móc robić go w tym momencie, wierzcie mi! A jestem walecznym małym gnojkiem. :) Ale jak szczęśliwym człowiekiem jestem, że udało mi się stworzyć serial, z którego jestem tak dumny i że pracowałem z tak wspaniałymi ludźmi. Nigdy o tym nie marzyłem. Więc dziękuję wszystkim, którzy oglądali i pokochali go i dyskutowali o nim i oglądali go znów. Sprawiliście, że moje serce rosło.

Jeśli dostałbym drugi sezon: wojna domowa z Płaczącymi Aniołami i PLANETĄ, Quill ma niebezpiecznego syna, Charlie i Matteusz rąbią drewno bez koszulek… Więc jestem naprawdę smutny, najsmutniejszy w całej mojej karierze, ale to dobry wybór. Dużo, dużo, dużo miłości.

I naprawdę uważam, że moja obsada w najbliższych latach będzie miała dużo pracy. Pxxx

Redakcja rozpacza. Bardzo liczyliśmy na fanowanie Patricka Nessa przez kolejne lata i serie. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś stworzy coś dla Whoniversum – bo doskonale do niego pasuje.

Źródło: Twitter


Istota żywiąca się absurdem, fantastyką, serialami i muzyką alternatywną. Uwielbia książki w każdej postaci. Korektorzy z zamiłowaniem, choć przecinki czasem odmawiają współpracy.
  • Cpt

    Wielka szkoda – perełka na tle innych spin-offów, najlepszy z nich. Mam wielką nadzieję, że chociaż wątek „Przybycia”, na który zajarałem się jak Gallifrey podczas Wojny Czasu, ocaleje w postaci jakichś innych mediów.

  • Przemek031999

    Na chwilę obecną drugi sezon byłby bardzo miłym ukłonem w naszą stronę, takie zwieńczenie na jakiś czas tego sezonu, a kolejne części mogły by wtedy powstać za jakiś dłuższy czas :(

  • Pingback: Decyzja BBC w sprawie kontynuacji Class - Gallifrey.pl - wszystko o serialu Doctor Who()