Odcinek świąteczny – pierwsze szczegóły

Wszyscy ci, którzy widzieli ostatni odcinek zapewne zadają sobie pytanie, co się właśnie stało. Otóż w ostatnich sekundach „Doctor Falls” pojawił się David Bradley grający… Pierwszego Doktora. BBC opublikowało właśnie notkę prasową oraz bardzo urocze zdjęcia promocyjne.

odcinek świąteczny

Ostatnie chwile dzisiejszego finału dziesiątej serii Doctora Who ujawniły, że tegoroczny odcinek świąteczny będzie historią multidoktorową, obecny Doktor (Peter Capaldi) spotka Pierwszego (David Bradley).

W ostatnich momentach odcinka mogliśmy zobaczyć Doktora śmiertelnie rannego, zaczynającego regenerować. Wyszedł z TARDIS, która zmaterializowała się w arktycznej okolicy, starał się zwalczyć energię regeneracyjną upadając na kolana. Zdecydował, że tym razem nie będzie żył dalej i nie zmieni się w nowego Doktora. Cała sytuacja została określona jako niedorzeczna przez nadchodzącą osobę. Spośród śniegu wyszła pierwsza inkarnacja Władcy Czasu, tuż przed pojawieniem się napisów końcowych. Co stanie się dalej? Dowiemy się już w najbliższe Boże Narodzenie.

To pierwszy raz od czasów The Five Doctors z 1983 roku, kiedy Pierwszy Doktor pojawił się nie na materiale archiwalnym. Wtedy pojawił się z okazji dwudziestolecia łącząc siły ze swoimi kolejnym inkarnacjami. Ostatnią multidoktorową historią był Dzień Doktora („The Day of the Doctor”) wyemitowany z okazji 50-lecia serialu.

Informacje dotyczące castingów oraz szczegółów odcinka specjalnego zostaną ujawnione wkrótce. Jak wcześniej ogłoszono, będzie to ostatnia historia z Peterem Capaldim oraz nastąpi w niej debiut kolejnego Doktora.

odcinek świąteczny

Co sądzicie o tym wszystkim? Cieszycie się z multidoktorowej historii?

Źródło: Doctor Who TV

PATRONITE

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who