O nas

Gallifrey.pl to istniejąca od 2013 roku, najstarsza polska strona dla fanów Doktora Who – świętującego w tym roku swoje 60-lecie brytyjskiego serialu science-fiction o podróżach w czasie i przestrzeni za pomocą policyjnej budki telefonicznej, która jest większa w środku niż na zewnątrz. Brzmi ciekawie? Na stronie znaleźć można przeróżne ciekawostki i aktualności związane ze światem serialu i całego Whoniwersum (słuchowiska, książki czy komiksy). Zapraszamy także do pozostawienia lajka na naszym facebookowym fanpage’u!

Redakcja Gallifrey współtworzy także grupę na Facebooku, TARDISawka, oraz serwer na Discordzie, gdzie można dyskutować z redakcją i innymi fanami nie tylko o Doktorze Who, ale także o szeroko rozumianej popkulturze. Każdy jest mile widziany, niezależnie czy już jest fanką lub fanem serialu, czy dopiero się w nim zakocha!

 

Redakcja Gallifrey.pl

Krzysztof Danielak

Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Łukasz Skórko

Członek redakcji Gallifrey.pl w latach 2014-2015 i ponownie od 2023 roku. Fan Dwunastego i Dziesiątego, swoją przygodę z Whoniwersum rozpoczął jednak od Przygód Sary Jane. Kolekcjoner wszystkiego co doktorowe, w tym m.in. płyt DVD oraz Blu-ray, książek, komiksów, figurek i autografów. Licencjat poświęcił zaginionym odcinkom Doktora Who oraz destrukcyjnym praktykom archiwalnym BBC. Z wykształcenia filmoznawca, obecnie student mediów audiowizualnych i kultury cyfrowej.

Dominik Śnioch

Miłośnik Siódmego Doktora i wszystkiego, co ogólnie rzecz biorąc moffatowe. Gra w Magic: The Gathering w formacie Limited i z miejsca lubi każdego, kto przyjmuje do wiadomości prosty fakt, że Lobo to najlepsza postać w historii komiksu. Chciałby zobaczyć jako Doktor Maimie McCoy. Prowadzi kanał na YouTubie Ja, Dominek, gdzie recenzuje produkty ze świata Doktora Who (głównie uniwersum rozszerzonego). W realu właściciel szkoły języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie.

Tomasz Tarnawski

Pasjonat fantastyki naukowej oraz brytyjskiej literatury i popkultury. Poza samym serialem (włącznie z tzw. Classic Who) jest też obeznany z innymi mediami współtworzącymi uniwersum (książkami, słuchowiskami, komiksami), związany z Gallifrey.pl od roku 2017. Regularnie pojawia się na konwentach jako prelegent z wykładami nt. Doktora Who. Okazyjnie łączy siły z Dominikiem, tworząc filmy na jego kanał na YouTubie. Zawodowo realizuje doktorat z nanotechnologii oraz prowadzi program Kanapa Fizyków na YouTubie.