Nowe przygody Pierwszego Doktora

Big Finish przygotowało dla nas niespodziankę. Pierwszy Doktor przeżyje zupełnie nowe przygody w nadchodzących słuchowiskach. W Pierwszego Doktora ponownie wcieli się David Bradley, którego mogliście zobaczyć w Przygodzie w czasie i przestrzeni („An Adventre in Space and Time”) w roli Williama Hartnella, w końcowej scenie Upadku Doktora („The Doctor Falls”) i którego będziemy mogli podziwiać w nadchodzącym odcinku świątecznym Twice Upon a Time.

Oczywiście Doktor nie będzie sam, a w nowych przygodach towarzyszyć mu będą pierwsi, oryginalni towarzysze. Aktorzy towarzyszący Bradleyowi w filmie przygotowanym na 50-lecie Doctora Who, czyli  An Adventure in Space and Time, powrócą również w słuchowiskach! Jamie Glover wcieli się w Iana Chestertona, Jemma Powell zagra Barbarę Wright, a Claudia Grant ponownie wcieli się w Susan, wnuczkę Doktora.

Edytor skryptów i pisarz Mark Fitton opowiada:

Przygody Pierwszego Doktora opierają się na odkrywaniu. Szukanie tego, co zawiera ten nieskończony wszechświat, a także kim są współtowarzysze podróży. Podróżując z Ianem, Barbarą, Susan i tajemniczym Doktorem, dowiemy się, do czego są zdolni, gdy zmierzą się z dziwactwami, niesprawiedliwością i niebezpieczeństwem.

Producent wykonawczy, Nicholas Briggs, o nadchodzących słuchowiskach:

Pracowałem z Davidem Bradleyem w telewizji już dwa razy, świetnie jest móc z nim ponownie współpracować. Matt i jego ekipa pisarzy stworzyli piękne, autentyczne scenariusze. Zapominamy, jak odmienny był Doktor w tych jego wczesnych dniach, a tutaj jest wszystko idealnie odtworzone. To ekscytujące. Najbardziej fascynujące w obsadzie i ich grze jest to, że nie wcielają się w Williama Hartnella i jego ekipę z TARDIS, ale grają te postacie, tak jak są zapisane w scenariuszu. Nikt nie zastąpi wspaniałości oryginalnych aktorów. To, co prezentujemy, to odświeżenie tej ery, ale całość jest w duchu oryginału. To nowe, ale całkowicie wierne interpretacje tych postaci.

Jason Haigh-Ellery, który jest również producentem wykonawczym słuchowisk, dodaje:

Zawsze byłem pod ogromnym wrażeniem pracy Davida Bradleya. Uważam, że doskonale wcielił się w Williama Hartnella w Przygodzie w czasie i przestrzeni. Po jego niesamowitym występie od razu pomyśleliśmy o namówieniu go, by zagrał Pierwszego Doktora w Big Finish. W końcu nam się udało. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć Davida w odcinku świątecznym, a potem usłyszeć go w naszych przygodach.

Ta seria przygód ma być hołdem dla początków Doctor Who. Każda z czterech historii otrzyma indywidualny tytuł. Dwie historie są historyczne i skupiają się na historii Ziemi przed rokiem 1963. W pierwszych latach istnienia Doctor Who miał być serialem edukacyjnym, korzystającym z możliwości podróży w czasie, by eksplorować naukowe pomysły i znane historyczne momenty, a jednocześnie fascynować umysły i wyobraźnie przyszłych pokoleń. Doktor nie tylko będzie badał naszej historii, spotka również dziwne, nowe formy życia – Dalmari i Ashtallansów.

A także, specjalnie dla Big Finish, Doktor zmierzy się ze swoim największym wrogiem, pierwszą inkarnacją Mistrza, którego zagra James Dreyfus. 

Wydanie podzielone będzie na dwie części. Pierwsza z nich będzie dostępna w styczniu 2018 roku i zawierać będzie historie The Destination Wars napisaną przez Matta Fittona oraz The Great White Hurricane stworzoną przez Guya Adamsa. Druga część będzie dostępna od lipca 2018 roku i zawierać będzie historie The Invention of Death, którą autorem jest John Dorney oraz The Barbarians and the Samurai, którą stworzył Andrew Smith.

Jeśli jeszcze nie oglądaliście filmu An Adventure in Space and Time, to warto nadrobić przed tegorocznymi świętami. Jesteście zainteresowani tymi słuchowiskami? Bo my jesteśmy ogromnie podekscytowani!

Źródło: Big Finish

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who