Nowe informacje o 11 serii

Po wielu miesiącach posuchy, kiedy każdy skrawek informacji był omawiany z każdej strony i przyjmowany z ogromną radością, wygląda na to, że machina promocyjna rusza na dobre. Mijający tydzień obfitował w kilka informacji o debiutanckiej serii Trzynastej Doktor. Najważniejszym zaś źródłem jest magazyn Entertainment Weekly, w którym to ukazało się kilka zdjęć bohaterów, jak i ciekawy artykuł, jednak nie zdradzający zbyt wielu informacji. Poniżej znajdziecie najciekawsze moim zdaniem fragmenty.

Jak donosi dziennikarz EW, który był podczas ujęć, Doktor Jodie jest niczym ona sama. Porywcza i podekscytowana. Natomiast Mandip Gill, która gra Yasmin opisuje ją w ten sposób:

Ma podobną energię do tej, którą miał Doktor Matta Smitha, Jest bardzo energiczna.

Co ma do powiedzenia na temat Grahama grający go Bradley Walsh?

Graham jest zwykłym gościem z Londynu, który skończył mieszkając na północy Anglii i zupełnie przypadkiem zostaje zabrany w tę podróż. To tak jakby Jodie była kapitanem Kirkiem, a my jesteśmy resztą załogi na mostku. Ja w tym wypadku jestem niczym porucznik Uhura.

Co Chris Chibnall ma do powiedzenia o wyborze kobiety do roli Doktora?

Myślałem, że w końcu nadszedł czas [na kobietę Doktora]. Jeśli byśmy tego nie zrobili zostalibyśmy w tyle, za całym światem. A Doctor Who ma to do siebie, że zawsze był na czele stawki.

Pod koniec 2016 Chibnall skontaktował się z Whittaker i poprosił o spotkanie. Jodie założyła, że chce porozmawiać o nadchodzącej premierze ostatniej serii Broadchurch. To właśnie wtedy padła propozycja ze strony Chibnalla, aby ta wzięła udział w przesłuchaniu. Odbyło się w ono przed obliczem Chrisa oraz producenta wykonawczego Matta Strevensa. Polegało na zagraniu kilku specjalnie napisanych scen, które miały oddać szeroki wachlarz emocji, które targają Doktorem. Następnie Jodie została poproszona o nagranie czegoś co opisała jako „technobełkot”.

Miałam iPhona oraz kable w pudełku. Udawałam, że coś rozbrajam i ogromnie mi się to spodobało!

Strevens wyjawił, że on i Chibnall spotkali się z kilkoma aktorkami, lecz to Jodie zajmowała ich myśli.

Jodie Whittaker
Samo kręcenie sceny regeneracyjnej nie należało do mało stresujących doświadczeń. Jak opisuje Jodie:

Jedyne o czym myślałam to: „A co jeśli mi się totalnie nie spodoba? Przecież właśnie zmieniłam całe swoje życie i życie swojej rodziny. Przeprowadziliśmy się do zupełnie innego miasta. Ale było po prostu niesamowicie. Nigdy wcześniej nie robiłam czegoś podobnego. Granie kosmity, wchodzenie na pokład swojego statku, który następnie po prostu cię odrzuca i wyrzuca na zewnątrz. To wszystko są elementy aktorstwa, którego wcześniej nie doświadczyłam. To było fantastyczne”.

Cała produkcja i wszystko dotyczące nadchodzącej serii jest trzymane w ogromnej tajemnicy. Jednakże w zeszłym miesiącu pojawiła się rysa na tej strategii w postaci klipu z nadchodzącej serii, który wyciekł na platformie Tapatalk. Co zaskakujące, Chibnall nie wydawał się tym jakoś bardzo poirytowany. Jednak uważa, że widzowie powinni uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zobaczenie gotowego dzieła, zamiast szukać tego typu rzeczy.

W październiku zeszłego roku ogłoszono, że w obsadzie pojawią się Bradley Walsh, Tosin Cole i Mandip Gill w roli trójki towarzyszy, Grahama, Ryana i Yasmin. Jednakże notka prasowa opisywała ich jako „nowych przyjaciół” Władczyni Czasu. Co na ten temat ma do powiedzenia Strevens?

Nie stoi za tym żadne drugie dno. Są towarzyszami, są przyjaciółmi. Po prostu bardziej spodobało nam się brzmienie słowa „przyjaciele”.

W artykule poświęcono osobną część strojowi Trzynastej Doktor. Jak się okazuje, największy wpływ na jego kształt miało czarno-białe zdjęcie kobiety, na które natknęła się Jodie Whittaker w Internecie, a które wysłała projektantowi Rayowi Holmanowi. Opisała je w następujący sposób:

To po prostu zdjęcie z Google Grafika, nie mam pojęcia kiedy zostało zrobione. Ukazuje kobietę w przyciętych, za dużych spodniach na szelkach, w t-shircie i butach. Spodobała mi się jego androginiczność, bez bycia męskim. Ten strój musi za mną podążać, a nie wyznaczać drogę.

Jak się okazuje, w stroju ukryte są pewne smaczki, które spodobają się długoletnim fanom, a które mają zostać dopiero ukazane.

Co o tym sądzicie? My jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy się doczekać debiutu nowej serii. Ma to nastąpić tej jesieni.

Źródło: Entertainment Weekly

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *