Niezwykły crossover w słuchowisku z Rose Tyler

Big Finish zdradziło szczegóły  Rose Tyler: The Dimension Canon, spin-offa słuchowisk Doctor Who. Spotkamy w nim bohaterów, którzy wcześniej pojawiali się wyłącznie w powieściowych adaptacjach serii.

W listopadzie Big Finish ogłosiło powstanie słuchowiska z Rose Tyler. Teraz poznaliśmy obsadę nowej serii. Główną rolę zagra oczywiście Billie Piper. Camille Coduri i Shaun Dingwall wrócą jako Jackie i Pete Tyler. Zobaczymy też Marka Bentona jako Clive’a i Elli Garnett w roli jego żony Caroline – oboje poznaliśmy w pierwszym odcinku New Who Rose.

Związków z Rose jest więcej. Twórcy zapowiedzieli niezwykły crossover pomiędzy powieściowymi adaptacjami Doctor Who a słuchowiskami. Patrice Okereke, Mook Jayasundera, Odessa Smith i Roni Bandara, których poznaliśmy w adaptacji Rose jako gang Złego Wilka (Bad Wolf gang), pojawią się w ostatnim odcinku słuchowiska The Last Party on Earth. Te role zagrają odpowiednio Syrus Low, Waleed Akhtar, Elizabeth Ute i Amerjit Deu.

Wybór właśnie tych bohaterów jest szczególnie ciekawy. Powieściowa adaptacja Rose rządziła się własnymi prawami, i to głównie właśnie ze względu na dodatkowe postacie z gangu Złego Wilka. To świetna wiadomość, że przejdą z powieści do słuchowiska, szczególnie że to ostatnie wydaje się być hołdem dla ery Russella T Daviesa.

Znamy też szczegóły obsady innych odcinków. W drugim Joe Jameson zagra Roba, a Julia Hills Margot Kinnear. W trzecim, Ghost Machines, usłyszymy Alistaira Petrie jako Wallace’a Richardsa, Claire Wyatt jako Cee-Cee oraz Dana Starkeya w roli Machines.

Efekty ich pracy poznamy we wrześniu.

Trzeba przyznać, że spin-off z Rose zapowiada się naprawdę ciekawie. Czekacie na nowe przygody gangu Złego Wilka?

Źródło: Fansided

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *