Nick Briggs, głos Daleków, zdradza szczegóły odcinka specjalnego

Wywiadu na żywo dla Radio Times, przeprowadzonego podczas eventu dla A Dalek Awakens (dosł. „Przebudzenie Daleka”), udzielił aktor we Whoniwersum najbardziej znany z tego, że jest głosem Daleków, Nicolas Briggs. Briggs zdradził, że za tytułem ogłoszonego na grudzień odcinka specjalnego kryje się więcej, niż można by podejrzewać. Tytuł ten został ogłoszony niedawno w odcinku finałowym dwunastej serii  Dzieci poza czasem („The Timeless Children”).

Nick Briggs i sprzęt, dzięki któremu staje się głosem Daleków.

Tak aktor wypowiada się na temat nadchodzącego zimą 2020/2021 odcinka specjalnego:

To, co mogę zdradzić, to, że kiedy widzimy tytuł na końcu ostatniego odcinka – Revolution of the Daleks, ja go nie znałem. Powiedzieli mi tylko numer kodu do odcinka i nie wiedziałem, jak go nazwą.  Okazuje się, że to bardzo trafny tytuł. Pasuje idealnie, ale nie w sposób, o jakim myślicie. Jednakże ja rozumiem, dlaczego go tak nazwali.

Briggs potwierdza również to, co wiedzieliśmy wcześniej: że odcinek filmowany był na moście wiszącym Clifton w Bristolu (zachodnia Anglia) 22 października.

Praca na planie wrzała, kiedy dołączyłem do ekipy. Nie było tam ani jednego Daleka. Za to pojawiało się kilka intrygujących wyzwań, oraz interesujących lokalizacji do filmowania.

Inną lokalizacją, w której filmowano Revolution of the Daleks, są biura samorządu walijskiego miasteczka Caerphilly w dniu 21 października. Fanowie donoszą, że budynek został wykorzystany do odgrywania terminalu lotniczego. Niektóre ujęcia zostały także nagrane w zamku w Cardiff 29 października.

Briggs zdradza także, że jego praca nad epizodem jeszcze się nie zakończyła.

Będę jeszcze pracował nad dubbingiem w tym tygodniu. To jest standardowa procedura przy tworzeniu postaci Daleków.

Więzienie, w którym utknęła na koniec finałowego odcinka Trzynasta Doktor. Czy to już tam ponownie spotka Daleków?

Revolution of the Daleks ma ukazać się podczas sezonu świątecznego na przełomie 2020/2021, jednak nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy. Rozpocznie się dokładnie w miejscu, gdzie zakończył się ostatni odcinek Dzieci poza czasem, czyli w momencie aresztowania i uwięzienia Doktora za złamanie prawa i zostanie zbieginią.

Źródło: CultboxOd niedawna mieszkanka uroczego, szkockiego miasteczka. Posiadaczka rudego kota, wiecznie poza domem i zajęta. Dzielnie stara się wyrabiać normy w redakcji, ale zazwyczaj jej nie wychodzi. Wdzięczna, że jeszcze jej nie wyrzucili.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *