Neil Gaiman nie chce zostać showrunnerem

Po wczorajszej informacji o zmianach w „Doctor Who” ruszyła ponownie giełda nazwisk, zarówno gdy chodzi o showrunnera, jak i nowe wcielenie Doktor(a). Jedną z osób typowanych przez wielu od jakiegoś czasu do ewentualnego zarządzenia serialem jest Neil Gaiman, autor odcinków „Żona Doktora” (The Doctor’s Wife) i „Srebrny koszmar”( Nightmare in Silver).

Temat został poruszony na Twitterze, w efekcie sam Gaiman wypowiedział się na ten temat:

Neil Gaiman bez wątpienia będzie zajęty, gdyż będzie pracować nad netflixową adaptacją Sandmana i drugim sezonem „Dobrego Omenu” (The Good Omens), którym w głównych rolach powrócą David Tenannt i Michael Sheen. To zresztą niejedyny projekt, nad którym Gaiman współpracuje ostatnio z Tennantem, ponieważ już 22 września ukaże się Akt II słuchowiskowej adaptacji Sandmana od Audible. Gaiman jest w niej narratorem, Tennant zaś zagra Lokiego.

plakat 2 sezonu serialu dobry omen, nad którym będzie pracować neil Gaiman

Okazuje się, jednak, że reżyser Douglas Mackinnon, który reżyserował „Dobry Omen”, jest dużo bardziej otwarty na pracę nad naszym ulubionym serialem wspólnie z Gaimanem jako jeden z showrunnerów.


Seria 13 powróci jesienią z sześcioma odcinkami, zaś w 2022 czekają nas trzy odcinki specjalne. Zajawkę następnej serii możecie obejrzeć tutaj.

Źródło: Radio TimesFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *