Ncuti Gatwa otrzymuje gratulacje

Ncuti Gatwa został wybrany na kolejnego Doktora. Z tej okazji otrzymał całkiem niemało gratulacji. Prezentujemy reakcje różnych osób na wieść o nowym Doktorze, którego da nam RTD.

Przede wszystkim do sprawy odnieśli się pozostali Doktorzy. Ncuti jest czwartym szkockim aktorem w roli Doktora, podąża tym samym śladami Sylvestra McCoya, Davida Tennanta i Petera Capaldiego. Pierwszy z wymienionych nagrał specjalny filmik gratulacyjny:

Witaj, Ncuti Gatwa. Witaj w naszym wyjątkowym klubie. Klubie „Doctor Who”. Jesteś bardzo mile widziany. Z przyjemnością obejrzę, jak walczysz z Dalekami, Cybermenami, Płaczącymi Aniołami. I z krytykami! (śmiech) Wszyscy musieliśmy się z tym zmierzyć, gdy przejmowaliśmy tę rolę. W każdym razie, życzę [ci] wszystkiego dobrego – życzę ci wszystkiego, czego zapragniesz dla siebie i dla TARDIS. Życzę ci wspaniałych przygód. Wiem, że takie będą, sam takie miałem. Wszystkiego najlepszego, kolego! Nie mogę się doczekać spotkania z tobą któregoś dnia. Pa! Kolejny Szkot – juhu!

Wprawdzie David Tennant nie skomentował w mediach niedzielnej informacji, ale w swoim stylu w whoviańskiej rodzinie aktora powitała Georgia Tennant, serialowa Jenny.

 

Na Paris Fan Festival na temat nowego Doktora wypowiedział się Matt Smith.

Sądzę, że będzie świetny. Myślę, że będzie naprawdę błyszczał. Myślę, że to pełen pasji element obsady – razem z Russellem, który jest tak wspaniałym liderem tego serialu.

Nie wiem, czy widzieliście go w Sex Education. Jest tam w jego grze ciepło, żart i prawdziwa głębia… Szczerze mówiąc, myślę że jest naprawdę pełen pasji i jestem naprawdę podekscytowany serialem.

A to reakcja Petera Capaldiego na nowego Doktora:

Mały chłopiec, którego rodzina uciekła z Rwandy w 1994 roku i w wieku dwóch znajduje schronienie w Szkocji, by zostać Doktorem Who. To historia, z której można być dumnym. Wiem, że Ncuti mając ogromny talent i wielkie serce będzie wspaniałym Doktorem. Jak ekscytująco.

O reakcji Jodie Whittaker na czerwonym dywanie wspomniał Russell T. Davies zapytany o to, co będzie po odejściu Trzynastej:

Jeszcze nic nie zdradzamy. Jodie jest dalej Doktor. Kochamy Jodie, rozmawialiśmy z nią wczoraj [czyli 7 maja, dzień przed ogłoszeniem]. Jest z tego powodu bardzo szczęśliwa, ale my będziemy milczeć. Wszystko zdarzy się w 2023 roku.

Ncuti nagrał także podziękowanie dla wszystkich Doktorów:

Sylwestrze McCoyu, dzięki po wielokroć, ogromne dzięki za twoją przepiękną wiadomość. To dla mnie znaczy tak wiele – szczególnie, że jest ona od drugiego Szkota.

Wsparcie od ciebie i innych Doktorów napełniło mnie siłą, że będę w stanie to zrobić. Dziękuję wam mocno za przywitanie mnie w rodzinie, to znaczy tak wiele. Sylwestrze, jesteś dżentelmenem.

Ogłoszenie nowego Doktora w krótkim tweecie świętowała również Karen Gillan:

Ncutiego w akcji widział już Steven Moffat:

Wreszcie mogę się do tego przyznać. Widziałem nowego Doktora w akcji. Russell [T. Davies] pokazał mi próbne wideo z przesłuchania jakiś czas temu. On [Ncuti] jest przewspaniały: jednocześnie całkiem nowy bohater i ten sam cudowny szalony, stary Doktor, którego zawsze znaliśmy. Wierzcie mi, przed nami prawdziwa uczta.

Lydia West, która również była na rozdaniu nagród BAFTA (została nominowana za rolę w „Bo to grzech”) została zapytana na czerwonym dywanie o to czy rywalizowała o zostanie Doktor (w końcu w plotkach przewijała się wielokrotnie):

Nie, nie rywalizowałam [o tę rolę].

Aktorka dodała jednocześnie, że była szczęśliwa z powodu wieści o Ncutim:

Sądzę, że on jest absolutnie wspaniały. Nie mogę się doczekać, by to zobaczyć. Jak wiemy, czegokolwiek Russell dotknie, jest to po prostu niesamowite. Sądzę, że Ncuti jest znakomity, jest po prostu idealnym następcą [Jodie Whittaker], więc jestem podekscytowana.

Wśród potencjalnych kandydatów wymieniano także Omariego Douglasa, znanego najbardziej jako Roscoe Babatunde w „Bo to grzech”. Na czerwonym dywanie został zapytany o „Doctor Who” i plotki, które wokół niego krążyły:

Szczerze mówiąc, gdy ludzie mówili, że to mam być ja, to była dla mnie nowość.

Zapytany, jaką inną rolę w serialu chciałby zagrać, powiedział:

Chciałbym zagrać dziwnego, strasznego kosmitę. Tak. Chciałbym być w pełnym kostiumie i być czymś nieco strasznym. Na tym to zostawmy.

Natomiast samego Ncutiego nazywa „niesamowicie utalentowanym”:

Pochodzimy z podobnych środowisk teatralnych, więc jestem tak bardzo zachwycony, że Jodie przekaże mu pałeczkę. Jest bardziej niż gotowy do tej roli. Utoruje drogę dla wielu wspaniałych ludzi. Sądzę, że on i Russell zrobią coś naprawdę wyjątkowego.

Także obsada Sex Education zareagowała na wieści o tym, że ich kolega z planu został wybrany nowym Doktorem. Emma Mackey, która gra Maeve Wiley, powiedziała że Ncuti to „jej Doktor”. Aimee Lou Wood, czyli serialowa Aimee Gibbs, dzieląc się newsem stwierdziła, że „płacze”. To właśnie ona wraz z Ncutim wręczała nagrodę poczas rozdania BAFT:

Z kolei Simone Ashley, czyli serialowa Olivia dodała, że jest z Ncutiego dumna.

Aktor podziękował także osobno na Instagramie dwojgu Doktorów, z którymi rozmawiał – Jodie Whittaker i Davidowi Tennantowi. Nie ograniczył się jednak wyłącznie do osób ze świata „Doctor Who”, ale także podziękował za wsparcie od BAFT-y, swojego „zespołu” i Aimee Lou Wood, która też występuje w Sex Education.

źródło: Twitter, Radio Times 1, 2, 3, 4 i 5, Digital Spy, YoutubeFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *