Nadchodzą komiksy z Trzynastą Doktor

Nachodzi nowa era dla serialu, dotknie ona także komiksów. Titan Comics, który wydaje komiksy z przygodami różnych inkarnacji Doktora ogłosił, że wydawnictwo czeka mała rewolucja.

Nowe przygody Doktor rozpoczną się 5 maja 2018 roku, wtedy bowiem z okazji Dnia Darmowego Komiksu ukaże się specjalny numer Doctor Who #0. Poniżej znajdziecie oficjalną zapowiedź:

Zupełnie nowy Doctor Who właśnie się zaczyna! Nie przegap kolosalnych planów Titana na 2018 rok. Wszystko rozpocznie się w tym niesamowitym numerze 0! Będzie on zawierać pierwsze rozdziały nowej sagi Dziesiątego i Jedenastego Doktora stworzone przez nowe kreatywne zespoły, które są zbyt piorunujące, aby je tutaj wam spoilerować. Dodatkowo czeka was kuszące spojrzenie na komiksowe uniwersum Doctor Who, w tym zobaczycie po raz pierwszy Trzynastą Doktor w komiksie! To idealny wybór dla nowych czytelników oraz stałych fanów!

Wygląda na to, że komiksowa Trzynasta Doktor zadebiutuje już w maju. Jednakże BBC i Titan Comics ogłosili, że seria komiksów z najnowszym wcieleniem Doktor pojawi się jesienią tego roku. Komiksy z Trzynastą Doktor stworzy zespół złożony z samych kobiet!

Przygody Doktor napisze Jody Houser, która wcześniej pracowała nad komiksami takimi jak Star Wars: Rogue One, Orphan Black, Spider-Man czy Supergirl. Za rysunki odpowiadać będzie Rachael Slott, która tworzyła już komiksy z Dwunastym Doktorem. Kolorowaniem komiksu zajmie się Enrica Angolini, Enrica pracowała na przykład przy serii Warhammer 40,000. Cóż za kreatywna i imponująca ekipa!

Komiks zadebiutuje zapewne w okolicach emisji nowej, 11 serii Doctor Who. 

Czytacie komiksy z Doktorem? Czekacie na komiksowe przygody Trzynastej?

Źródło: NewsramaThe Doctor Who CompanionFree Comic Book Day

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who