Na planie serii 13: Nieoczekiwane spotkanie

Co byście zrobili, gdybyście nagle wpadli na Jodie Whittaker w swojej dzielnicy? O tym miał okazję przekonać się 4 maja pewien młody fan serialu, który spotkał Jodie w Grangetown w Cardiff, w trakcie kręcenia serii 13.

Normalnie rozgadany chłopiec teraz zaniemówił. Jodie została opisana jako „radosna i przyjazna” i bez problemu zapozowała do zdjęć z młodym fanem i jego śrubokrętem Jedenastego Doktora. Ekipa pozwoliła nawet na zdjęcie z TARDIS w tle.

Można przy tym zauważyć, że Jodie nosi na zdjęciach ciemne szelki zamiast zwyczajowych żółtych, czarną koszulkę i ciemne skarpetki – nowy wariant kostiumu Trzynastej.

13 maja z kolei Jodie Whittaker i John Bishop zostali zauważeni przy TARDIS na Salisbury Avenue w Penarth w Walii.

John Bishop nosił ten sam XIX-wieczny kaszkiet, który Dan nosił przy poprzednich scenach z Mandip Gill i Kevinem McNallym w historycznym odcinku 13 serii kręconym w kwietniu i w marcu.

Można także zauważyć, że na pierwszym ze zdjęć z 13 marca szyby TARDIS świecą się na żółto – czy to może być objaw choroby, o której krążyły plotki czy też może to zwyczajne zachowanie obecnej TARDIS?

Na koniec mamy dla Was małą ciekawostkę. Jak dowiedzieliśmy się od jednego z czytelników, zauważono jak Harry Styles wchodzi do jeszcze inaczej wyglądającej TARDIS.

Harry Styles wchodzący do TARDIS na planie serii 13? Harry Styles wchodzący do TARDIS na planie serii 13?

Oczywiście w świetle plotek o odejściu Jodie (w końcu to jej trzecia seria w roli Doktor), już zaczęto się zastanawiać czy przypadkiem nie poznaliśmy Czternastego Doktora. Wiadomo jednak, że aktor jest obecnie w trakcie zdjęć do filmu My Policeman. Jest to komedia romantyczna oparta na powieści o tym samym tytule, gdzie Styles gra głównego bohatera – policjanta. Rzecz ma miejsce w latach 50. Budki telefoniczne wtedy już funkcjonowały – pierwsze dostępne do szerszego użytku pojawiły się na ulicach Londynu już w 1929 roku!

Powyżej po lewej możecie zobaczyć pierwszą wersję budki, która funkcjonowała w Wielkiej Brytanii. Dopiero później wprowadzono wersję, na której wzorowano TARDIS, widoczną po prawej. Budka, do której wchodzi Styles jest bardziej zbliżona do pierwszej wersji ze względu na napis „POLICE PUBLIC”, nie ma tam „CALL BOX”, która zawsze była na TARDIS. Ponadto okna są także pomalowane zgodnie ze wzorem budek (dolne środkowe okienka zamalowane), żadna TARDIS takiego wzoru nie miała. Ponadto Styles wprawdzie jest elegancko ubrany, ale wygląda to raczej na strój policjanta niż Doktora. W związku z tym raczej jest to rekwizyt do filmu My Policeman niż z Doctor Who, ale kto wie. Może to jest sposób na ukrycie Czternastego lub Czternastej Doktor? Możliwość wytłumaczenia nagrywania publicznie sceny z nową inkarnacją Doktor(a)  (niekoniecznie byłby to Styles, ponieważ jak donosi Brighton&Hove Independent, to faktycznie są zdjęcia z planu filmowego, a nie serialowego) kompletnie inną produkcją byłoby przebiegłym planem – trochę jak remont Barrowmana będący przykrywką dla powrotu Jacka. Już raz udało się utrzymać taką rzecz w tajemnicy, podobnie jak Doktor Ruth, choć krążyły już plotki o czarnoskórej Doktor. Pojawiły się one jednak stosunkowo krótko przed premierą 12 serii, mimo że odcinek kręcono w maju 2019 roku. Jeśli ktoś byłby zdolny utrzymać w tajemnicy regenerację (szczególnie, gdyby miała miejsce przed następnym odcinkiem noworocznym), to jest to właśnie Chris Chibnall. Jak ostatecznie będzie – przekonamy się. W końcu wygląd TARDIS potrafił się zmieniać – przykładem choćby czarny kolor tabliczki na drzwiach w TARDIS Czwartego i Trzynastej. Podobałby się Wam taki wygląd TARDIS?


Serial wróci jesienią z ośmioma odcinkami 13 serii, której kręcenie ma potrwać do lipca.

Źródło: Cultbox 1 i 2 oraz The Mind Robber. Za informację o Stylesie dziękujemy użytkownikowi naszego Discorda – Great_Escapo.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *