Murray Gold nie napisze już muzyki do Doctor Who?

Od początku 10 serii plotkowano, że będzie ona ostatnią, do której Murray Gold stworzy muzykę. Plotka ta właśnie ponownie odżyła i rozsiewa się po internecie. Co interesujące, CultBox, który nie jest przecież tabloidem, też się nad nią pochyla i niemal ją potwierdza. Murray Gold odpowiedział na te spekulacje, więcej w aktualizacji pod spodem.

Murray Gold pracuje przy serialu od jego wznowienia w 2005 roku. Dlaczego miałby teraz odejść? Prawdopodobnie dlatego, że Chris Chibnall zbiera własną, nową ekipę do tworzenia serialu… Według CultBoxa Gold najpewniej zostałby na swoim stanowisku, gdyby Chibnall go zechciał. Na razie to są jednak tylko plotki – dopóki BBC lub sam Murray Gold nie wypowiedzą się na ten temat, niczego nie wiemy na pewno. Ale czy to takie dziwne, że po dwunastu latach ktoś uznał, że pora na odmianę…? Fani doceniali zawsze muzykę Golda, ale Doctor Who zawsze opierał się na zmianie.

Kto mógłby przyjść na jego miejsce? Na razie nie padają żadne nazwiska. Wcześniej plotkowano, że będzie to Blair Mowat, który tworzył muzykę do spin-offu Class oraz różnych słuchowisk Big Finish. Mowat stworzył także muzykę do teasera 10 serii Doctor Who. Poniżej jedna z jego kompozycji do Class:

Innym kandydatem mógłby być Ólafur Arnalds, twórca ścieżki dźwiękowej do Broadchurch. Chris Chibnall zdaje się bardzo mocno polegać na ludziach, z którymi współpracował przy tym projekcie. Może Doctor Who przejmie też od tego serialu kompozytora?

Aktualizacja:

Na konwencie Gallirey One Murray Gold oficjalnie potwierdził, że nie będzie już tworzył muzyki do Doctor Who. To niestety bardzo przykre wieści. Życzymy mu dalszych sukcesów w karierze!

Żegnając się z Murrayem warto przypomnieć sobie ulubione utwory z dziesięciu serii Doctor Who… Albo poczytać artykuły o muzyce Murraya Golda, które kiedyś ukazywały się na naszej stronie… Albo powzdychać tęsknie za płytą z muzyką z 9 serii, która jeszcze się nie ukazała.

Będzie wam brakować śmiałych melodii Murraya Golda towarzyszącym epickim przemowom kolejnych inkarnacji Doktora? Który z utworów jest waszym ulubionym? Podrzućcie w komentarzach trochę linków i tytułów!

Źródło: CultBox, Doctor Who Page

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who