Steven Moffat miał pomysł na innego towarzysza

Steven Moffat w wywiadzie dla Radio Times ujawnił, że Jenna Coleman chciała opuścić serial w 2014 roku, tuż po regeneracji Jedenastego Doktora w odcinku Czas Doktora („The Time of the Doctor”). Zrezygnowała z odejścia w ostatniej chwili.

Steven Moffat opowiedział o planach co do towarzysza, który miałby zastąpić Clarę Oswald:

Miałem pewien niejasny pomysł, jak mógłby wyglądać nowy towarzysz. Miałby dużo wspólnych elementów z Bill. Ale tworzenie to proces – ten pomysł to tylko namiastka, niedokończona wersja tego, kim ostatecznie stała się Bill. Na tę postać mocno też wpłynęła Pearl Mackie.

Z wywiadu możemy się dowiedzieć, że część zaplanowanych cech charakteru została wykorzystana do napisania postaci Bill. To nie pierwszy raz, gdy pomysł na towarzysza został wyrzucony do kosza. Russell T Davies planował dodanie na pokład TARDIS drugiego towarzysza w serii czwartej. Dziennikarka Penny miała się pojawić jako nowa towarzyszka, zrezygnowano jednak z tego pomysłu, gdy Catherine Tate wyraziła chęć wcielenia się w rolę Donny Noble jeszcze raz.

Jednak nowa towarzyszka Moffata była mniej dokładnie zaplanowana, gdyż scenarzysta do ostatniego momentu wierzył, że Jenna Coleman nie odejdzie z ekipy serialu.

Nie czułem, że skończyliśmy już z Jenną, z Clarą. Patrząc jej w oczy, nie byłem przekonany, że jest gotowa opuścić serial. Myślę, że nikt nie powinien opuszczać Doctor Who, dopóki jest naprawdę pewny, że nadszedł ten moment.

Nie czułem się zaskoczony, gdy usłyszałem, że jednak zostaje. Gdy wspólnie czytaliśmy scenariusz do Ostatnich świąt („Last Christmas”), Jenna powiedziała mi, że zmieniła zdanie.

Wiesz, gdy masz taką rolę, trzymasz się jej.

Chcielibyście, żeby Jenna Coleman opuściła serial wcześniej? Może chcielibyście jakiegoś innego towarzysza?

Źródło: RadioTimes

Daj na ciastko!


Geek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who