W odcinku świątecznym Jodie Whittaker przejmuje od Petera Capaldiego rolę Doktora. W krótkim wywiadzie udzielonym podczas Edinburgh TV Festival o tej zmianie wypowiedział się odchodzący ze stanowiska producenta wykonawczego Steven Moffat. O Jodie Whittaker wypowiadał się z zachwytem:Missy utorowała drogę do kobiety w roli Doktor

Nieważne, że wszyscy mówią o tym, że to kobieta – to Jodie Whittaker! To wielka rzecz, bo Jodie Whittaker to jedna z najlepszych aktorek swojej generacji i to właśnie ona zagra Doktor!

Wybór kobiety do roli Doktora jest według Moffata doskonałym pomysłem. Przyznaje, że jest zachwycony decyzją Chrisa Chibnalla, który przejmuje od niego stanowisko. Powiedział jednak, że kobieta Doktor była wyborem bardzo oczywistym po tym, jak Mistrz zmienił płeć i pojawiła się Missy.

Myślę, że zmierzaliśmy w tym kierunku od czasu, kiedy Mistrz stał się kobietą. Zawsze myślałem, że w momencie, kiedy Mistrz został kobietą, Doktor nie mógłby wytrzymać, gdyby nie zrobił tego samego.

peter capaldiW tym krótkim wywiadzie Steven Moffat podzielił się też pewnym swoim marzeniem. Czego nie udało mu się zrobić, a chciałby?

Właściwie to chciałbym zagrać Doktora. Myślę, że gdyby Chris nie chciał obsadzić kobiety, to wybrałby mnie.

Fandom by wybuchł…

Jeśli chodzi o opinię Moffata na temat Whittaker, to wie, co mówi – szczęściarz, już widział jej pierwsze sceny. My musimy jeszcze trochę poczekać… A poważniej o swoich niezrealizowanych pomysłach opowiadał w tym wywiadzie.

Źródło: CultBox


Wielka miłośniczka fantasy i science fiction. Pożeraczka komiksów, książek i seriali. Wielbicielka folii bąbelkowej w popkulturze. Prywatnie jest goblinem i być z tego dumna! Kocha pisać i niestrudzenie marzy o własnym kluczyku do TARDIS.
  • Krykiet

    Apeluję o dodanie licznika na stronie odliczającego czas do 25 grudnia, wiem, że godzina emisji jest jeszcze nieznana ale 25 grudnia może pojawić się komunikat „TO DZIŚ!”

    • Do 25 grudnia zdążymy poznać godzinę emisji, więc wtedy już na pewno będzie licznik pod tę konkretną godzinę ustawiony ;)

    • Clever Boy

      Proszę bardzo :) Licznik jest już na stronie :)