Minęło już kilka miesięcy od emisji ostatniego odcinka i wciąż nie ma oficjalnego oświadczenia na temat losów spin-offu Doktora Who, Class.

Osadzony w  akademii Coal Hill serial Class wciąż czeka na oficjalne potwierdzenie drugiego sezonu. Ale Steven Moffat na premierze prasowej dziesiątej serii Doktora Who zasugerował, że wiadomości o anulowaniu spin-offu okazały się przedwczesne:

Póki co nie wiemy – ale chcielibyśmy zrobić więcej Class.

To jest teraz zupełnie inny świat w porównaniu do tego, jak kiedyś funkcjonowała telewizja, zwłaszcza że nasz kanał jest właściwie dostępny w internecie. Poczekajcie, a dowiecie się, co się wydarzy.

Mimo że nie mamy oficjalnych danych, raport BARB sugeruje, że pierwsze dwa odcinki nie znalazły się w najpopularniejszej pięćdziesiątce programów na życzenie w miesiącu, w którym zostały wyemitowane.

Spekuluje się, że przyszłość spin-offu będzie zależeć od tego, jak zostanie odebrany za oceanem. Pierwszy sezon Class jest emitowany w USA dopiero teraz – z dziesiątą serią Doktora Who. Taka teoria zgadza się z tym, do czego prawdopodobnie nawiązywał Steven Moffat w komentarzach na temat zmian w telewizji.

Aktor Greg Austin, który w Class wcielił się w Charliego, poprzednio powiedział Digital Spy, że serial ma w sobie fabularny potencjał.

Jeszcze długa droga przed tymi postaciami. Na końcu pierwszego sezonu musiały podjąć wielkie decyzje… które zostawiają wiele miejsca na wielkie konsekwencje. Nic więcej nie powiem!

Nawiązując do zaskakującego finału pierwszego sezonu Class, Steven Moffat dodał:

Płaczącym Aniołom nie wolno wygrać, prawda? Miejmy po prostu nadzieję, że Coal Hill dostanie jeszcze jedną szansę.

To wspaniały serial. Jeśli nie widzieliście jeszcze Class, musicie je koniecznie obejrzeć – jest fantastyczne. Z naprawdę cudowną obsadą i świetnymi żartami. No i te Płaczące Anioły na końcu – które są fantastyczną niespodzianką, jeśli ci tego wcześniej nie powie stary, gruby człowiek.

Miejmy nadzieję, że amerykańska publiczność nic nie słyszała.

Źródło: Radio Times i Digital Spy


Studentka filologii fińskiej, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog. Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.
  • Felek

    stary gruby człowieku
    dzięki za spoiler