Michelle Gomez o spotkaniu dwóch Mistrzów

Informacja o powrocie Johna Simma do roli Mistrza w 10 serii Doctora Who była ogromnym zaskoczeniem. Na temat spotkania dwóch inkarnacji Mistrza wypowiedziała się Michelle Gomez, obecna odtwórczyni tej roli.

Tak to jest u Stevena Moffata – nigdy nie wiesz, co się jeszcze stanie. I nawet, kiedy jesteś w serialu – teraz już trzy lata – nie ma czasu, żeby poczuć się komfortowo, spocząć na laurach, ponieważ zawsze coś się będzie działo. On ciągle rzuca ci kłody pod nogi.

Postawił przede mną i Johnem bardzo ekscytujące zadanie aktorskie, któremu mam nadzieję sprostaliśmy.

Michelle dała do zrozumienia, że dwie różnopłciowe wersje Mistrza niekoniecznie muszą się ze sobą na początku zgadzać, tak jak to było w przypadku odcinków multidoktorowych, co podsumowała stwierdzeniem:

Nie byłoby to zbyt ekscytujące widzieć, że nie ma [między nimi] konfliktu.

Powiedziała także, że doświadczenie w odtwarzaniu tej samej roli pozwoliło jej i Johnowi znaleźć wspólny punkt widzenia, a obecność drugiego Mistrza wprowadziła serial na poziom dziwności, który wcześniej uważała za niemożliwy do osiągnięcia. Kontynuując wątek jej współpracy z Simmem, dodała:

Naprawdę uważam, że ja i John zostaliśmy postawieni przed aktorskim wyzwaniem. Myślisz, że znasz postać i wiesz jak ją grać, w końcu robisz to od trzech lat, a nagle wszystko wywraca się do góry nogami i zmienia nie do poznania.

Na koniec aktorka zdradziła, jak ocenia taką zmianę.

Myślę, że to dobrze. W ogóle myślę, że zmiany są dobre. Uważam, że jeżeli chodzi o opowiadanie historii, niemożliwym jest stanie w miejscu. Zawsze jest coś nowego do opowiedzenia.

A wy czekacie na powrót Johna Simma i jego Mistrza? Jak myślicie, jak będzie to wyglądać?

PATRONITE

Źródło: Radio Times

Daj na ciastko!


Wielka miłośniczka fantasy i science fiction. Pożeraczka komiksów, książek i seriali. Wielbicielka folii bąbelkowej w popkulturze. Prywatnie jest goblinem i być z tego dumna! Kocha pisać i niestrudzenie marzy o własnym kluczyku do TARDIS.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Michelle Gomez o spotkaniu dwóch Mistrzów

  1. Zgaduje, że będzie tak:
    Master będzie jak to mistrz chciał zrobić coś złego.
    Missy chcąc udowodnić Doktorowi, że stara się zmienić powstrzymuje mistrza i go zabija po czym on regeneruje się w Missy.

  2. Myślę że jeśli ktoś pisze erotyczne fanfiki o Missy i Masterze, to ich spotkanie w serialu da mu materiał źródłowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *