Paul McGann mógł powrócić w 2005

O mój Rasillonie! Paul McGann mógł w 2005 roku powrócić do roli Doktora…

Podczas dyskusji w Brytyjskim Instytucie Filmowym, na panelu z okazji pokazu filmu „Doctor Who” z 1996 roku, okazało się, że nowe serie mogły wyglądać zadziwiająco inaczej. Wszyscy wiemy, jak było – Russell T. Davies z powodzeniem przywrócił „Doctora Who” z Christopherem Ecclestonem jako Dziewiątym Doktorem kilka lat po nieudanej próbie wskrzeszenia serialu. W 1996 roku na telewizyjne ekrany trafił pilot, dziś znany jako filmowa wersja „Doctora Who”. Wystąpił w nim świeżo zregenerowany Ósmy Doktor grany przez Paula McGanna. A gdyby RTD poszedł inną drogą i uczynił Ósmego Doktora bohaterem odnowionej serii? Czy Paul McGann zdecydowałby się wziąć w tym udział? Te pytania doczekały się właśnie odpowiedzi.

Na pytanie o to, czy zdecydowałby się wtedy wrócić do roli Doktora, Paul McGann odpowiedział „zdecydowanie tak”.

Wczucie się w tę rolę było dla mnie zarazem bardzo proste, jak i trudne.

Wspomniał również, że przez lata gotowy był wrócić do roli Doktora. Wyobrażał sobie tę postać podobnie, jak później wyglądał Dziewiąty: krótsze włosy, skórzana kurtka. Niestety – to nigdy się nie wydarzyło. Na szczęście McGann mógł kontynuować swoją przygodę z „Doctorem Who” w słuchowiskach, ale wspaniale byłoby móc go zobaczyć w roli Ósmego Doktora na telewizyjnym ekranie (choćby z okazji 50. rocznicy).

Teraz pytanie do was. Czy chcielibyście zobaczyć Ósmego Doktora w serii z 2005 roku, czy może jednak jesteście zadowoleni z tego, że RTD zdecydował opowiedzieć historię Dziewiątego Doktora granego przez Christophera Ecclestona?

Odpowiedź zostawcie w komentarzu! ;)

źródło: kasterborous.com

Daj na ciastko!


Profesjonalna (aca)fanka, miłośniczka pokręconych fabuł Moffata, kosmitów, smoków i szynszyli o imionach pożyczonych od towarzyszek Doktora.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who