Mark Gatiss o nadchodzącym Doktorze

Mark Gatiss rozmawiał ostatnio z Radio Timesem w celu promocji Count Magnus – swojej adaptacji opowiadania autorstwa M. R. Jamesa, którą BBC wyemitowało w ramach cyklu opowieści o duchach na Święta. Jako że pracował kiedyś nad „Doctor Who” i jest przyjacielem Daviesa, nie mogło zabraknąć pytań o nową erę serialu. Współtwórca „Sherlocka” twierdzi jednak, że niewiele wie o tym, co nadchodzi.

Nie wiem nic. Jedyną rzeczą było… Russell przeszedł [na plan] Nolly [serial Daviesa, w którym Gatiss wciela się w rolę telewizyjnego artysty estradowego, Larry’ego Graysona] w moim ostatnim dniu w Manchestrze i zajęło nam około 4 i pół sekundy, by rozmawiać o „Doctor Who”! A potem pokazał mi regenerację Jodie w Davida i było to bardzo ekscytujące, więc trzymałem się tego przez chwilę niczym małego fragmentu Klucza Czasu[1]Urządzenie, którego Doktor wraz z Romaną szukali w 16 sezonie, którego 6 części było rozproszone w czasie.

Niemniej nie wiem nic. Naprawdę nic. Nie mam bladego pojęcia. I to jest cudowne uczucie, oglądać serial jako widz. Nie mam żadnego pojęcia o strukturze, albo o tym co się stało. Kim jest David? On jest Czternastym Doktorem, prawda? To co się stało? Kto to spowodował? Jedyną wskazówką jest, jak mówi:” Nie wiem już, kim jestem”.

Chichocząc Gatiss dodał:

Podejrzewam jakąś niebiańską interwencję!

Zapewne zatem zalicza się do tych fanów, którzy uważają, że Neil Patrick Harris jest Niebiańskim Zabawkarzem, przeciwnikiem Pierwszego Doktora i to on spowodował, że Doktor ma nową-starą twarz. Czy jest to prawda, być może dowiemy się w dzisiejszym zwiastunie

Spoglądając w przyszłość na nadchodzące w przyszłym roku rocznicowe odcinki z Davidem Tennantem i Catherine Tate oraz ośmioodcinkową serię 14 z Ncuti Gatwą i Millie Gibosn, Gatiss zdradził, co najbardziej w tym wszystkim ekscytuje go jako fana.

To dość przyziemna sprawa, [ale] regularność. Zdecydowanie. Serial naprawdę zasługuje na to, by być w telewizji! Tak dużo, jak to możliwe.

Zaledwie kilka emotikon z Instagrama wywołało nagłówki [w mediach] na całym świecie. Czy to nie cudowne? Jest w tym taki taka… energia, która po prostu sprawia, że jest się bardzo podekscytowanym, by to obejrzeć. Ncuti zaś zdaje się absolutnie uroczy i po prostu przepełniony miłością do serialu.

źródło: Radio Times


Serial powróci w listopadzie przyszłego roku na trzy odcinki rocznicowe – na BBC One w Wielkiej Brytanii i na Disney Plus na rynku międzynarodowym. Po raz pierwszy Piętnastego z nową towarzyszką zobaczymy w okresie świątecznym za rok, a seria 14 ukaże się w 2024 roku.

Przypisy

Przypisy
1Urządzenie, którego Doktor wraz z Romaną szukali w 16 sezonie, którego 6 części było rozproszone w czasie.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *