Za nami kolejny, bardzo owocny rok. Dacie wiarę, że to już cztery lata? Wystartowaliśmy dokładnie 1 września 2013 roku o 20:00. Z tej okazji zapraszamy was do lektury tradycyjnego wpisu podsumowującego.

Podróżujemy!

W tym roku braliśmy udział w szeregu fantastycznych inicjatyw, część z nich było organizowanych bądź współorganizowanych przez członków naszej redakcji. Trzy wydarzenia były szczególnie dla nas ważne. Oczywiście druga edycja Whomanikonu! W tym roku bawiliśmy się przez dwa dni w gronie 460 whovian z całej Polski (i nie tylko)! Było fantastycznie. Kilkanaście dni później zorganizowaliśmy whoviański Meet Point na Pyrkonie. Atmosfera była przednia, tylu miłych i ciepłych słów z waszej strony nie słyszeliśmy już dawno. Od razu po Pyrkonie w Krakowie odbył się SerialCon. To właśnie na nim po raz pierwszy w Polsce gościliśmy tak ważną dla Whoniversum postać, jaką jest Toby Whithouse, mieliśmy też okazję poznać Jamesa Morana – autora scenariusza jednego, ale jakże ważnego odcinka Doctor Who Ogni Pompejów („The Fires of Pompeii”).

Byliśmy, rozmawialiśmy i… przekazaliśmy specjalny dziennik, który miał trafić do Petera Capaldiego.

Oprócz tego byliśmy na Kapitularzu, Imladrisie, Falkonie, Smokonie, Warsaw Comic Conie, Fantasmazurii, Filozofikonie i Polconie w Lublinie. Zaliczyliśmy również debiut na wydarzeniu zagranicznym, wysyłając Blownie z delegacją na Who’s Queer Now.

Dziennik

Wspomnieliśmy o dzienniku, w którym zbieraliśmy życzenia dla Petera Capaldiego. Mogliście się do niego wpisywać na Whomanikonie, Pyrkonie i SerialConie, z którego wywędrował, w podręcznym bagażu Toby’ego Whithouse’a, do Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że trafił do adresata! Poniżej próbka waszej wspaniałej twórczości. Dziękujemy wszystkim, którzy się dopisali – efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Statystyki

W tym roku pobiliśmy wszelkie rekordy. Zanotowaliśmy 284194 odwiedziny. Co ciekawe, są miesiące, kiedy większość z was odwiedza nas przy pomocy urządzeń mobilnych, dokładamy więc starań, by nasza strona była wygodna do czytania na każdym urządzeniu.

Co czytaliście u nas w tym roku najchętniej? Najpopularniejszym wpisem jest ten informujący o odejściu Petera Capaldiego oraz angażu Jodie Whittaker do roli Trzynastej Doktor. Oba zebrały mniej więcej tyle samo wejść. Trzeba również wspomnieć, że całkiem popularny stał się nasz żarcik z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej ;). Najpopularniejszym tekstem publicystycznym był ten o Doktorze urojonym. Bardzo wysoko cenicie dwa archiwalne teksty, czyli Jedenaście pytań, na które prawdopodobnie nigdy nie poznamy odpowiedzi oraz Złotousty Dziesiąty, czyli 10 cytatów Dziesiątego Doktora. Warto nadmienić, że pojawiły się one w pierwszych trzech miesiącach istnienia naszej strony. Najpopularniejsze serie publicystyczne to Redakcyjne wrażenia oraz teksty analizujące muzykę z serialu.

Przetłumaczyliśmy również dla was 22 odcinki – całą 10 serię Doctor Who, całą serię Class i jedną klasyczną historię – The Brain of Morbius.

Od kuchni

Obecnie w redakcji znajdują się 22 osoby. Do redakcji przyłączyło się sześć nowych osób: Felis, Sowata, Ettariely, Ewelinkja, ladysherlockian i Malcolm. W sekcji publicystycznej pojawili się Krzysiek Bielecki, Dominek, Pegaz i Deszcz. Po przerwie wróciła do nas Respice, a pożegnaliśmy się z Ecthelionem. Od poprzednich urodzin liczba zwierzęcych towarzyszek Doktora jest stała i wynosi pięć.

Spotkać się z nami możecie na konwentach, whoviańskich spotkaniach czy też porozmawiać z nami Pod Kopułą. Nasze facebookowe zaplecze liczy już ponad 1300 członków! Grupa bardzo się rozrosła, jest miejscem ciekawych rozmów, dyskusji i teorii. Jeśli was tam nie ma, zajrzyjcie, naprawdę warto. Musimy się pochwalić, że nasz fanpage został polubiony przez ponad 4800 osób! To bardzo, bardzo dużo. Jesteśmy wam ogromnie wdzięczni i nie możemy się doczekać, aż osiągniemy kolejny kamień milowy – 5000 lajków. To jedno z naszych marzeń.

Dziękujemy wam drodzy czytelnicy za te cztery lata, które nam towarzyszycie. Bez was nie byłoby tego wszystkiego. Specjalne podziękowania należą się naszym Patronom, którzy wspierają materialnie nasze działania. Jeśli chcecie do nich dołączyć, zajrzyjcie tutaj. Czekają nagrody!

A teraz zapraszamy was na imprezę!

Betty Nobs, Castigator, Clever Boy, Ettariely, Ewelinkja, Felis, Ginny,
Guodomor, K., Kyrie, Ladysherlockian, Lakhy, Lierre, Loë Gingerstorm,
Magneto, Malcolm, Mytherios, PaulaEija, Rademede, Respice, Sowata


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.
  • Wszystkiego Najlepszego!!!!!! <3

  • CooxJonural

    Brawo :)

  • Cezary Wocial

    Gratulacje i życzę kolejnych lat