Kapitularz w Łodzi pełen whoviańskich atrakcji!

Za dwa tygodnie w Łodzi odbywa się Kapitularz. Konwent, w programie którego nie mogło zabraknąć whoatrakcji. My też tam będziemy, a jakże!

logo kapitularz

Kapitularz odbywa się od 2012 roku. W tym roku spotkamy się w samym centrum Łodzi – na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego w dniach 23-25 września. Z radością objęliśmy tę imprezę patronatem medialnym, po raz pierwszy, ale oby nie ostatni! Nie przedłużając, przejdźmy do whomanistycznych atrakcji:

Dzień Doktora, czyli sobota, rozpocznie się prelekcją O co chodzi z tym Doktorem Who, czyli jak ogarnąć wszechświat. Nasza redakcyjna koleżanka, Lierre, zaprezentuje przewodnik po Whoniversum. Początek o 10:30. Co dalej, jeśli znasz nowe serie, ale boisz się Expanded Universe? Może ta prelekcja pomoże ci podjąć decyzję.

O 17:00 tego samego dnia Maria „Żółw” Szawerna zaprezentuje Niezbędnik fana Doctora Who. Na tej prelekcji przedstawionych zostanie kilka miejsc, które miłośnik „Doktora Who” może zwiedzić podczas wizyty w Wielkiej Brytanii.

Godzina 18:00 to druga prelekcja Lierre: Fandom większy w środku: o polskich fanach Doktora Who to opracowanie fascynujących badań etnograficznych dotyczących polskiego fandomu doktorowego. Magdzie udało się znaleźć odpowiedzi na kilka pytań: Czy łączy nas coś oprócz serialu? Czego w nim szukamy? Czy jest dla nas nadzieja? Tego i innych ciekawych rzeczy dowiecie się na jej prelekcji.

Dzień zakończy się dosyć późno, bo o 23:00, kiedy to rozpocznie się Inside the Vortex – LARP Doctor Who, który poprowadzi Joanna „Rena” Jakubowska. Oto opis tej atrakcji:

Doctor właśnie się regenerował, ale przez Missy stał się człowiekiem i stracił pamięć o sobie. Wszechświat się kończy i potrzebuje Doctora. Grupa jego towarzyszy zebranych przez Missy trafia do Vortexu i stara się odgadnąć, kto z obecnych jest prawdziwym Doctorem.

Brzmi rozrywkowo i niezwykle intrygująco, czyż nie?

Nie samym Doktorem człowiek żyje, więc pozwoliłem sobie wybrać moim zdaniem najbardziej intrygującą prelekcję naukową, która luźno nawiązuje do tematyki naszego serialu. W piątek o godzinie 21:00 Michał „Milka” Milczarek opowie o tym, że Przyszłość jest dzisiaj. Będą to przemyślenia prelegenta na temat rozwoju technologii i tego, jak niedawna fantastyka naukowa staje się rzeczywistością, a my nawet tego nie zauważamy.

Ale to oczywiście nie wszystko. Cały Kapitularz jest pełen atrakcji i zapewniam, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pełny program znajdziecie w tym miejscu. To co? Widzimy się w Łodzi?

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Kapitularz w Łodzi pełen whoviańskich atrakcji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *