Kris Marshall o plotkach, według których miał zostać Doktorem

Kris Marshall – zapewne kojarzycie to nazwisko, jeśli śledzicie potencjalne doniesienia o tym, kto może zostać Doktorem. Miał być Trzynastym, o czym pisał kiedyś Mytherios. Aktor był również wymieniany przez bukmacherów wśród kandydatów na Czternastego. Były również plotki o tym, że skoro Jodie została Trzynastą, no to może będzie jej towarzyszem. Jak widać, fani (i dziennikarze) bardzo chcieliby go zobaczyć w „Doctor Who”.

 

W końcu Kris Marshall na planie drugiego sezonu serialu „Sanditon” odniósł się wprost do tego, że często obstawiano go jako kandydata na Doktora:

To zawsze zaszczyt być branym pod uwagę… do tego, co jest naprawdę nieodłącznym serialem w tym kraju i w innych krajach także, i który jest emitowany od tak dawna i ma tak znakomitą historię. Być kimś, kto weźmie na siebie ten bogaty bagaż lub nawet być rozważanym do tej roli jest niezwykłym zaszczytem.

Aktor powiedział, co by zrobił, gdyby jednak doszło do poważniejszych propozycji:

Gdybym został zaproszony na przesłuchanie do programu, który był w czołówce/awangardzie/na przedzie telewizji przez ostatnie 50 lat, to przynajmniej zrobiłbym jakiś research, jednak nigdy nie widziałem ani jednego odcinka „Doctor Who”. Jestem pewien, że to świetny serial, ale nie – nigdy mnie nie zaproszono [na przesłuchanie].

Aktor ma także podejrzenia, skąd wzięły się plotki o tym, że zostanie Doktorem:

Odszedłem ze „Śmierci pod palmami” mniej więcej w tym samym czasie, gdy Peter Capaldi opuścił „Doctor Who”, zatem tabloidy musiały dodać dwa do dwóch i wyszło im pięć – źle zinterpretowały sytuację.

Sam aktor na razie ze względu na powrót Davida Tennanta to roli Doktora i ogłoszenie Ncutiego Gatwy powinien mieć spokój z plotkami. Nie zobaczymy go raczej na razie w serialu, gdyż jest zajęty wspomnianym wcześniej „Sanditon” oraz spin-offem kryminału „Śmierć pod palmami” o tytule Beyond Paradise (w którym zobaczymy m.in. Zahrę Ahmadi, która w „Doctor Who” zagrała Missy ze „Srebrnego koszmaru”, kobietę, która znalazła jednego z Cybermenów – nie jest to Missy, którą znamy jako żeńskiego Mistrza).

Czy według Was Kris Marshall powinien pojawić się w „Doctor Who”, może niekoniecznie w roli Doktora?

źródło: Radio Times 1 i 2Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *