Kolejne przygody River Song!

Niedawno pisaliśmy o trzeciej serii The Diary of River Song, słuchowisk opowiadających o niesamowitych przygodach małżonki Doktora. Spotyka ona na swojej drodze przeciwników, potwory i samego Doktora – w różnych jego wersjach. W pierwszej serii natykała się na Ósmego, w drugiej – na Szóstego i Siódmego, w trzeciej, która właśnie jest zapowiadana, towarzyszyć jej będzie Piąty. Doczekaliśmy się konkretnych informacji na temat nadchodzących przygód. River odkryje w nich tajemnice z własnej przeszłości, spotka Doktora, który podróżuje z inną towarzyszką – o której nigdy nie słyszała – zaś madame Kovarian przystępuje do ataku i tym razem nie podda się tak łatwo…

3.1 The Lady in the Lake (Nev Fountain)

Na planecie Terminus Prime klienci mogą wybrać sposób, w jaki pożegnają się ze światem. Coś ekscytującego, ważnego albo bohaterskiego – wisienka na życiowym torcie. River odkrywa jednak, że niektórzy klienci przybywają po kilka razy… coś więc tu nie gra. Okazuje się, że członkowie pewnej grupy potrafią oszukać śmierć – i ta umiejętność to nie jedyne, co łączy ich z River.

3.2 A Requiem for the Doctor (Jac Rayner)

River przyłącza się do Doktora i jego przyjaciółki Brooke. Wędrują do osiemnastowiecznego Wiednia. Brooke uważa, że historia jest nudna, ale zmienia zdanie, gdy ludzie zaczynają umierać. Mozart pozostawił po sobie nie tylko muzykę, ale też coś więcej. River ma do rozwiązania więcej niż jedną zagadkę, a czas goni – zabójca grasuje po mieście, zagrażając zarówno jego mieszkańcom, jak i Doktorowi.

3.3 My Dinner with Andrew (John Dorney)

Panie i panowie, witajcie w Nadętym Mięczaku! Najbardziej eksluzywnym – i zapewniającym największą dyskrecję – lokalu gastronomicznym poza wszechświatem. Jako że restauracja funkcjonuje poza czasem i przestrzenią, nie działają w niej zwyczajne zasady przyczynowości. Wszystko może się zdarzyć.

Tu właśnie Doktor umówił się na randkę. Z River Song. I śmiercią.

3.4 The Furies (Matt Fitton)

W całym wszechświecie znane są opowieści o Furiach: mściwych duchach, które tropią winne dusze i doprowadzają je do śmierci. Madame Kovarian opowiadała je dziecku wychowywanemu w strachu, które później znalazło się w skafandrze… Kovarian zna największe zagrożenie dla wszechświata. Należy usunąć Doktora. Do tego celu właśnie stworzyła zabójczynię. Jeśli Melody Pond zawiedzie, Kovarian będzie musiała po prostu spróbować jeszcze raz.

Wiemy już też, że to nie koniec przygód River! Zapowiedziano czwartą serię, w której bohaterka spotka Czwartego Doktora, w którego wcieli się, oczywiście, Tom Baker… Wiemy też, że planowana jest seria piąta. Nie wiemy o nich nic więcej, ale można już dokonywać przedpremierowych zamówień – zestaw złożony z serii czwartej (która ukaże się w sierpniu 2018 roku) i piątej (planowanej na styczeń 2019 roku) kosztuje 45 funtów za płytę CD i 40 funtów za wersję do ściągnięcia.

Źródło: Big Finish

Daj na ciastko!


Profesjonalna (aca)fanka, miłośniczka pokręconych fabuł Moffata, kosmitów, smoków i szynszyli o imionach pożyczonych od towarzyszek Doktora.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who