Już za niecałe dwa miesiące pożegnamy się z Peterem Capaldim w roli Doktora. U jego boku zobaczymy wielu aktorów, w tym Marka Gatissa.

Kiedy pojawił się zwiastun odcinka świątecznego, ujawniono, że w Twice Upon a Time zagra Mark Gatiss. Pojawił się on dotychczas w serialu w kilku rolach, m.in. w Eksperymencie Lazarusa („The Lazarus Experiment”), gdzie zagrał tytułową rolę. Tym razem wcieli się w nową postać. Ale kim ona będzie?

Niestety nie wiemy o nim nic oprócz tego, że jego bohater będzie nazywany Kapitanem. Wśród fanów pojawiły się różne spekulacje, np. że Gatiss gra młodszą wersję brygadiera Lethbridge-Stewarta czy też jego ojca. Jednakże jedna z tych teorii jest zaskakująco ciekawa i może okazać się prawdziwa…

W zwiastunie Twice Upon a Time postać grana przez Gatissa mówi, że budki policyjne są świetne. To naprowadziło fanów na pewien trop – na postać Gilberta MacKenzie-Trencha. Mackenzie-Trench był geodetą i architektem pracującym dla londyńskiej policji, walczył także podczas I wojny światowej. Na porównaniu fotografii poniżej (ta po lewej została odnowiona przez Petrę Caroline) możemy zobaczyć, że rzeczywiście był on podobny do Marka Gatissa:

Pan widziany na zdjęciu powyżej zaprojektował także niebieskie budki policyjne, które rozmieszczono w całej Wielkiej Brytanii (wcześniejsze wersje istniały przed 1929 rokiem, ale to jego wersja stała się popularna). Czyżby serial chciał nam pokazać, że niebieskie budki policyjne powstały przez zainspirowanie się TARDIS Doktora? To byłby piękny hołd złożony serialowi, a także ładny gest pożegnalny ze strony Stevena Moffata.

Co sądzicie o tej teorii? Myślicie, że się sprawdzi? Przekonamy się za półtora miesiąca.

Źródło: Radio Times

PATRONITE


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.


 • McThar

  Szczerzę to wolę już to niż, żeby to był Brygadier lub jego ojciec (znaczy ogółem chciałbym zobaczyć jeszcze Lethbridge Stewarta, ale to nie za bardzo możliwe).

 • To by było coś dokładnie w stylu Moffata, stawiam na tę teorię od dawna. To samo zrobił z imieniem Doktor.

 • Gnobk

  TARDIS wygląda jak wygląda poprzez zablokowanie się na niebieskiej budce policyjnej.
  Niebieskie budki policyjne powstały na podstawie wyglądu TARDIS.
  Bootstrap Paradox, wygoglujcie sobie.
  Pytanie brzmi:
  Kto wymyślił wygląd budki?
  *5 symfonia na gitarze*