Co już wiemy o 10 serii Doctora Who?

Odcinek 8: The Lie of the Land

Scenariusz: Toby Whithouse
Reżyseria: Wayne Yip
Co o nim wiemy? Akcja odcinka będzie prawdopodobnie działa się na uniwersytecie Bill. Przed budynkiem pojawił się wielki, zniszczony posąg z podpisem Prawda. Na planie byli obecni także specjalni policjanci. Odcinek może być kontynuacją Powrotu Doktora Mysterio, aktor, który zagrał członka UNITu przejętego przez Harmony Shoal był obecny na planie. Wrogami będą kosmici ubrani jak mnisi. Wszyscy ludzie będą żyli w świecie złudzeń, jedynie Bill będzie widziała prawdę. To finał trzyczęściowej historii.

Odcinek 9: The Empress of Mars

Scenariusz: Mark Gatiss
Reżyseria: Wayne Yip
Co o nim wiemy? Akcja odcinka będzie dziać się na Marsie. W tym odcinku powrócą Lodowi Wojownicy, choć jak zapowiedział Gatiss, będą oni całkiem inni. Doktor, Bill i Nardole znajdą się pośrodku dziwnego konfliktu – wiktoriańscy żołnierze przeprowadzą inwazję na Marsie.

Odcinek 10: The Eaters of Light

Scenariusz: Rona Munro
Reżyseria: Charles Palmer
Co o nim wiemy? Odcinek ma opowiadać o słynnym Dziewiątym legionie rzymskim. Jak wiemy, słuch po nim zaginął, czy dowiemy się dlaczego?

Odcinek 11 i 12: World Enough and Time / The Doctor Falls

Scenariusz: Steven Moffat
Reżyseria: Rachel Talalay
Co o nim wiemy? Doktor zmierzy się z oryginalnymi Cybermenami pochodzącymi z Mondasu. Pojawią się także inni Cybermeni. W finale powróci także Missy oraz zobaczymy Bill i Nardole’a.

Odcinek świąteczny 2017:

Scenariusz: Steven Moffat
Reżyseria: Nieznana
Co o nim wiemy? Będzie to ostatni odcinek Stevena Moffata jako producenta wykonawczego serialu.  W tym odcinku Peter Capaldi pożegna się z rolą Dwunastego Doktora, który ponownie zregeneruje. Nie wiemy jeszcze, czy pojawi się w nim Bill. Zdjęcia do niego mają rozpocząć się w czerwcu.

Cytaty i opisy odcinków znajdziecie tutaj.

Która historia ciekawi was najbardziej? Macie jakieś pytania związane z nową serią? Postaramy się na nie odpowiedzieć w miarę naszych możliwości.

1 2 3 4

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who