Odcinek 1: The Pilot

Scenariusz: Steven Moffat
Reżyseria: Lawrence Gough
Co o nim wiemy? Doktor będzie pracował jako wykładowca na uniwersytecie. Właśnie tam spotka Bill. W odcinku tym zobaczymy wodne potwory. Według plotek każdy, kto za długo będzie przyglądał się kałuży, zostanie przez nią wchłonięty, a jego miejsce zajmie wodny potwór-sobowtór. Pojawią się także Dalekowie i Movellanie.

Odcinek 2: Smile

Scenariusz: Frank Cottrell Boyce
Reżyseria: Lawrence Gough
Co o nim wiemy? Zdjęcia do niego powstawały m.in. w Hiszpanii. Akcja odcinka ma dziać się w futurystycznym mieście. Doktor i Bill spotkają tam nowe potwory – roboty Emoji. Wyglądają na bardzo przyjazne, jednakże jeśli cię przytulą, nic po tobie nie zostanie.

Odcinek 3: Thin Ice

Scenariusz: Sarah Dollard
Reżyseria: Bill Anderson
Co o nim wiemy? Akcja odcinka będzie działa się w przeszłości, w roku 1814.  Pod zamarzniętą Tamizą będzie się czaił złowrogi wężopodobny potwór.

 Odcinek 4: Knock Knock

Scenariusz: Mike Bartlett
Reżyseria: Bill Anderson
Co o nim wiemy? Akcja odcinka ma dziać się w starym, prawdopodobnie nawiedzonym domu, do którego wprowadzi się Bill z przyjaciółmi. W postać tajemniczego najemcy ma wcielić się David Suchet. Według plotek potworem w tym odcinku będzie wielka stonoga ukryta pod podłogą. Peter Capaldi opowiedział niedawno o tym potworze.

1 2 3 4


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.


 • nat

  widzę, że będzie odcinek dla mnie… kocham kałuże :)

 • McThar

  Zapowiada się ciekawie, już się nie mogę doczekać :) Mam nadzieję, że Doktor nie zregeneruje i zostanie na co najmniej jeszcze jedną serię,

  • Alphanekk

   fajnie jakby tak było ;-;

   • McThar

    Cóż, no niestety nie zostanie :/

 • Na razie nic o jego ewentualnym powstaniu nie wiadomo.

 • Pingback: Znamy datę premiery 10 serii! - Gallifrey.pl - wszystko o serialu Doctor Who()

 • Pingback: Analiza teasera 10 serii - Gallifrey.pl - wszystko o serialu Doctor Who()

 • Peter Wimsey

  na odcinek z Davidem Suchetem <3
  I właśnie pomyślałam, że strasznie by mi się marzyło, żeby Moff nas na koniec strasznie strollował, i żeby Doktor regenerował jeszcze przed świątecznym, a potem z kapelusza pojawiłby się nowy :)

  • Peter Wimsey

   (Peter Wimsey = sherlockistka, znowu mnie źle zalogowało)

   • Clever Boy

    Też bardzo bym chciał to zobaczyć :) A najfajniej jakby Trzynasty/Trzynasta pojawił się już w 1 odcinku i seria opowiadałaby, jak doszło do regeneracji :D To byłby powiew świeżości. Nadal nie wiadomo jaka będzie historia sezonu, krążą plotki, że Doktor ukrył coś na uniwersytecie :)

 • POPcz.pl

  Premiera w Polsce pod koniec wakacji. Dlaczego mnie to nie dziwi i po kiego pioruna mam BBC HD, BBC Brit i multum innych skoro nie mogę LEGALNIE obejrzeć serialu, który powinien mieć swoją premierę w Polsce najwyżej na drugi dzień.