Co już wiemy o 10 serii Doctora Who?

Przygotowaliśmy dla was podsumowanie informacji o 10 serii Doctora Who. Uważajcie na spoilery!

Niedawno w sieci pojawił się pierwszy zwiastun najnowszej serii. Mogliśmy w nim zobaczyć różne sceny z nadchodzących odcinków. Dokładną analizę zwiastuna znajdziecie tutaj. Następnie doczekaliśmy się teasera, który przeanalizowaliśmy dla was tutaj. Później otrzymaliśmy drugi pełny zwiastun, który również został przez nas zanalizowany. Pojawił się także trzeci zwiastun. Jeśli poniższe informacje nie są dla was wystarczające i łakniecie najnowszych zdjęć, plotek i informacji prosto z planu – zapraszam do naszych raportów.

Kiedy nastąpi premiera 10 serii?

Premiera 10 serii odbędzie się 15 kwietnia 2017 roku o 19:20 czasu brytyjskiego, podczas świąt Wielkanocnych. Polska premiera na kanale BBC odbędzie się pod koniec wakacji.

Ile odcinków będzie liczyć najnowsza seria?

Nie licząc odcinka świątecznego Powrót Doktora Mysterio („The Return of Doctor Mysterio”), na 10 serię składać się będzie 12 odcinków. Po nich zobaczymy odcinek świąteczny, po czym Steven Moffat pożegna się z rolą producenta wykonawczego i odda klucze do TARDIS Chrisowi Chibnallowi. Wraz z Stevenem Moffatem z serialu odchodzi Peter Capaldi, czeka nas kolejna regeneracja podczas odcinka świątecznego.

Kto będzie podróżował z Doktorem?

Nową towarzyszką Doktora została Bill Potts, którą gra Pearl Mackie. Bill będzie pracowała w stołówce na uniwersytecie, ale jest to jedynie zalążek informacji, jakie o niej mamy. Jest także pierwszą otwarcie homoseksualną towarzyszką. Chcecie zobaczyć, jak wypada w akcji? Przypomnijcie sobie filmik, w którym ją poznaliśmy. W TARDIS znajdzie się także Nardole grany przez Matta Lucasa. Jego postać mogliśmy zobaczyć już w serialu dwukrotnie. Pamiętajmy, że jest to pierwszy nieludzki towarzysz Doktora od bardzo dawna!

Czym ta seria będzie się różnić od poprzednich?

Nowa towarzyszka, nowe przygody, nowe pytania. Zapowiedź tego wszystkiego możemy zobaczyć w pierwszym zwiastunie. Premierowy odcinek 10 serii zaplanowany został tak, by można było od niego zacząć oglądanie serialu. Bill nie zna świata Doctora Who, wszystko będzie poznawać od nowa. To powinno odświeżyć serial. Mają padać pytania, których jeszcze nikt nigdy nie zadał (oprócz tych o toaletę!).

Pora przyjrzeć się bliżej odcinkom 10 serii. Ostrzegam, że informacje o fabule nie są oficjalnie potwierdzone, większość to plotki i doniesienia z planu. Uważajcie na spoilery!

1 2 3 4

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who