Jodie Whittaker o wrażeniach z kręcenia 11 serii

Jodie Whittaker, jeszcze w czasie kręcenia 11 serii, udzieliła wywiadu dla magazynu Marie Claire. Aktorka opowiadała m.in. o tym, jak czuła się podczas dziewięciomiesięcznej pracy na planie serialu. Podzieliła się również kilkoma ciekawostkami zza kulis.

Oto, co miała do powiedzenia o swojej pracy:

Czuję, jakbym otrzymała ten niesamowity świat i pozwolono mi zachowywać się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Doctor Who nie był obecny w telewizji, kiedy dorastałam, pomyślałam więc, że przed pierwszym przesłuchaniem będę musiała obejrzeć wszystkie odcinki. Na szczęście Chris Chibnall powiedział: „Nie oglądaj. Chcę, żebyś w to weszła ze świeżym spojrzeniem i wniosła w to środowisko siebie”.

Jodie mówiła również o żywiołowej naturze swojej bohaterki:

W tej roli ciągle biegam, skaczę i gram, więc gdy wyjeżdżam na weekend, zachowuję się jak kompletna wariatka. Moje zachowanie można opisać w ten sposób: No dalej! Już nie śpię!. Prawdopodobnie jestem ogromnie uciążliwa. Odczuwam dziwną euforię i dlatego jest to tak świetna zabawa. Nigdy w życiu nie śmiałam się tak bardzo, każdego dnia. Ubóstwiam moich towarzyszy. Jestem szczęśliwa, że tę podróż odbywam aż z trzema osobami, które teraz uważam za członków rodziny.

Artystka wypowiedziała się też o wyglądzie nowej Doktor:

Twierdzenie, że to kostium dla dziewczyny lub to kostium wyłącznie dla chłopaków” jest bez sensu – to tylko ubrania. Chciałam, aby ten kostium – szelki, koszulka, spodnie oraz buty – służył energii i osobowości mojej Doktor. Powiedziałam też: Obetnij mi włosy, zróbmy coś szalonego!, ale Chris chciał, żebym do roli zatrzymała taką samą fryzurę, jak na przesłuchaniu. Pomyślałam, że nie będzie to zbyt praktyczne i przez cały czas włosy będą opadać mi na twarz.

Jodie Whittaker była ostrożna i nie chciała zdradzić żadnych spoilerów z nadchodzącej serii. Na pytanie, czy jest prawdą, że w serialu pojawi się Rosa Parks, odpowiedziała:

Wszystko jest ściśle tajne. Nie powinniście tego wiedzieć!

Też nie możecie się już doczekać?

Źródło: CultBoxIntrowertyczny pracoholik, dla którego „Doctor Who” jest ucieczką od szarej rzeczywistości. Miłośnik kawy, kina oraz komiksów. Whoviańskie serce oddał Dwunastemu, a duszę Ósmemu Doktorowi. Po godzinach wielki fan twórczości Davida Lyncha i Denisa Villeneuve'a. Od niedawna z wypiekami na twarzy zgłębia również fascynujące uniwersum „Transformers”.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *