Jodie Whittaker mogła zagrać w Doctor Who 8 lat temu

Przygoda Jodie Whittaker z Doctor Who mogła się zacząć, i prawdopodobnie również zakończyć, dobrych kilka lat temu. Aktorka ubiegała się o rolę w pierwszej serii Matta Smitha, ale została odrzucona. I, cytując samą zainteresowaną, „dzięki Bogu”!

Gdyby wydarzenia potoczyły się inaczej, Whittaker zagrałaby w piątej serii New Who, co mogłoby jej przeszkodzić w zostaniu pierwszą kobietą w roli Doktor. Nic dziwnego, że teraz myśli o tamtej sytuacji wyłącznie z ulgą. Jak powiedziała w wywiadzie dla Radio Times:

Wysłałam taśmę, ale nie zostałam wybrana. I dzięki Bogu, bo mogłam się w ten sposób wyeliminować!

Aktorka przyznała, że nie pamięta, o jaką rolę wówczas się ubiegała, ale raczej nie było to nic dużego, bo nawet nie dostała do przeczytania scenariusza całego odcinka. Szczęśliwie jej kolejne przesłuchanie poszło o wiele lepiej, chociaż były chwile, w których nie była pewna, czy  wystarczająco dobrze:

Było wiele momentów, w których miałam wątpliwości, czy pokazałam dość, czy może powinnam zrobić coś więcej. Ale podczas tych wszystkich przesłuchań odkryłam jedną rzecz: uwielbiałam to, co się tam działo. Nigdy wcześniej nie robiłam nic choć trochę podobnego do scen, które grałam wtedy na przesłuchaniach i później w serialu. Byłam zdenerwowana, ale kiedy wyszłam z pokoju, w którym odbywało się przesłuchanie, nie mogłam uwierzyć w to, jak świetnie się bawiłam. I to sprawiło, że chciałam jeszcze więcej.

Jak myślicie, czyją twarz miałaby Trzynasta, gdyby Jodie Whittaker powiodło się na pierwszym przesłuchaniu? A może mała rola w 2010 roku nie przeszkodziłaby jej w zostaniu Władczynią Czasu? W końcu nie byłby to pierwszy taki przypadek…

Źródło: Radio Times

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Jodie Whittaker mogła zagrać w Doctor Who 8 lat temu

  1. Capaldiemu dwie role w uniwersum Doctora nie przeszkodzily w zostaniu Doctorem, wiec nie widze powodu zeby jedna mala rola miala przeszkodzic Jodie. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *