Jak Pearl Mackie trafiła do obsady Doctor Who?

Radio Times udostępniło wspominkowy materiał filmowy, w którym Peter Capaldi, Steven Moffat i oczywiście Pearl Mackie opowiadają pokrótce o tym, jak Bill Potts została powołana do życia. Przesłuchanie, o którym mowa, odbyło się 8 marca 2016 roku.

Filmik jest częścią 15-minutowej całości, która zostanie wydana jako dodatek do pakietu wydania 10 serii Doctor Who, o którym pisaliśmy ostatnio tutaj.

A oto filmik i kilka udostępnionych wypowiedzi:


Dyrektor ds. castingu, Andy Pryor, powiedział:

Pearl była kimś, kogo istnienia byłem świadom, ale zdecydowanie nie byłem świadom jej pracy. Wydawała się po prostu bardzo świeża, bardzo nowoczesna i pokazała podczas swojej pracy w teatrze, że posiada szeroki wachlarz oraz że ma poczucie frajdy, co jest kluczowe w tego rodzaju roli.

Pearl Mackie wspomina:

Miałam sprawdzaną dyspozycyjność i stwierdziłam: „O nie, nie zostanę kolejny rok, by grać w Curious Incident of the Dog in the Night Time... A oni na to: „Sprawdzano twoją dyspozycyjności do castingu na nową towarzyszkę w Doctor Who„. Wybuchnęłam śmiechem: „To wspaniałe, zdumiewające i zabawne. Nigdy nie dostanę tej roli, prawda?”.

Na przesłuchaniu obecny był Steven Moffat z nowym scenariuszem oraz Peter Capaldi.

Steven Moffat opowiada:

Nie było żadnego sensu prosić ją na przesłuchanie i wręczyć scenkę pisaną dla Clary, więc napisałem karykaturalną wersję tego, czego szukam dla Bill. Chcieliśmy więc znaleźć osobę, która posiada odpowiednie poczucie humoru, swego rodzaju skłonność do lekceważenia.

Peter Capaldi dodaje:

Przesłuchanie wyszło bardzo dobrze. Osobiście uważam przebywanie na przesłuchaniach za bardzo niekomfortowe – ponieważ jestem aktorem i mam tendencję do empatii wobec każdego, wobec wszystkich aktorów. I chcę każdemu dać pracę!

Pearl Mackie podsumowuje:

To było takie: co tu się w ogóle dzieje? To absolutnie najbardziej odjechana rzecz, jaka mi się kiedykolwiek przydarzyła!

Cały dokument Becoming the Companion ukaże się w pakiecie DVD już w przyszłym tygodniu.

Polubiliście postać Bill?

Źródło: Radio Times

PATRONITE

Daj na ciastko!


Nerd pod prawie każdym względem. Fan Klasyków, powoli brnie przez EU. Przybiłby żółwika Drugiemu, pokłony oddaje Piątemu i chętnie pogadałby o 'kosmicznej magii' z Siódmym, ale najbardziej utożsamia się z Jedenastym, serce zaś bez reszty oddał Romanie II. Poza tym, wierny fan brytyjskiej literatury.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who