J.K. Rowling mogłaby pisać dla Doctor Who?

Doctor Who nie od dziś angażuje świetnych pisarzy. Swoje odcinki mają na koncie między innymi Neil Gaiman i Douglas Adams. Czy dołączy do nich J.K. Rowling? Chris Chibnall z pewnością widzi ją w tej roli.

Podczas Comic Conu w Nowym Jorku showrunner potwierdził, że Russell T Davies i David Tennant prowadzili rozmowy z Rowling na temat współpracy przy serialu, ale spełzły one na niczym. Nie zmienia to faktu, że Chibnall bardzo chętnie zobaczyłby pisarkę na pokładzie. Jak powiedział dziennikarzom:

Jeśli J.K. Rowling chce mieć coś wspólnego z Doctor Who, proszę, dajcie jej mój numer telefonu. Myślę, że jest jedną z najwspanialszych żyjących pisarek. Harry Potter był nieziemsko dobrą serią i ciągle nią jest dzięki sztuce teatralnej i kolejnych odsłonach Fantastycznych zwierząt. J.K. Rowling jest genialna i jeżeli kiedyś chciałaby zobaczyć, co robimy w Doctor Who, przekażcie jej ode mnie, że drzwi są otwarte.

Choć Rowling nie ma w ekipie tworzącej 11 serię, Chibnall zebrał doborową drużynę pisarzy portretujących mnogość epok i dylematów, przed którymi stają Doktor i jej przyjaciele.

Chcecie, aby twórczyni Harry’ego Pottera napisała odcinek przygód Doktor? A może widzicie w tej roli innego pisarza?

Źródło: Radio Times

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who