Iris: Reaktywacja

W sierpniu będziemy świadkami powrotu wyjątkowej podróżniczki w czasoprzestrzeni – Iris Wildthyme!

Wydawnictwo Big Finish z przyjemnością ogłosiło, że powrotu Iris i jej Niebiańskiego Omnibusu możemy wypatrywać nie tylko w nadchodzącej antologii „The Worlds of Big Finish” (o której pisaliśmy tutaj), ale również w sierpniu bieżącego roku, kiedy to zostanie wydanych osiem nowych historii w serii „Wildthyme Reloaded”. W rolę tytułowej bohaterki ponownie wcieli się Katy Manning, bardziej kojarzona z rolą asystentki i towarzyszki Trzeciego Doktora, Jo Grant.

Twórca postaci Iris, Paul Magrs mówi:

Tęskniliście za nami? Myśleliście, że odeszliśmy na dobre i nigdy nie wrócimy? Haha! Niedoczekanie! Wróciliśmy! Ona wróciła! Jest przerysowana, głupawa i pijana, i nie może się doczekać na nową serię przygód od Big Finish – wspaniale, nieprawdaż? Małe hokus-pokus z formatem – i mamy więcej różnorodnych przygód w magicznym pudle i więcej niezwykłych szalonych chwil dla wszystkich! Do dna, drodzy słuchacze – i do usłyszenia w sierpniu!

Nowa seria będzie się składać z ośmiu półgodzinnych odcinków, w których Iris stanie przeciwko pozaziemskim wilkołakom, starożytnym wyroczniom, nawiedzonym planetom… a nawet budzącym postrach Scorchies!

Jak mówią twórcy serii:

„The Worlds of Big Finish” udowodniły nam, nie tylko Katy [Manning] i Paulowi [Magrsowi], ale także Nickowi [Briggsowi] i Jasonowi [Haigh-Ellery’emu] [producenci wykonawczy – przyp. red.], że wciąż są miejsca, które Iris może odwiedzić. Nowy towarzysz oznacza nową dynamikę, a półgodzinny format pozwala na większe i śmielsze przygody, takie, jak nigdy wcześniej. Jej wyczyny są jak zawsze zwariowane, ale śmiałe i oznaczają nową erę dla Iris!

Weteran Big Finish, Geoffrey Breton, dołączy do serii jako nowy towarzysz Iris, kapitan Turner. Jego postać mogliśmy po raz pierwszy poznać w krótkim tekście „Old Flames” napisanym przez Paula Margsa, który jest autorem scenariusza do ostatniego odcinka nowych przygód Iris. Pozostali pisarze to James Goss, Nick Cambpell, Roy Gill, Mark B. Oliver, Hamish Steele, Cavan Scott i Scott Handcock.

Prócz stałych gości w produkcjach Big Finish (Toby Longworth, Ian Hallard, Charlie Hayes, Lisa Bowerman, Stephen Fewell, Lizzie Hopley i David Blackwell), wystąpią także Chris Rankin (Percy Weasley z serii filmów „Harry Potter”), David Warner („Inside No. 9”, „The Omen”, „Time Bandits”), Nicola Bryant (Peri Brown z uniwersum Doctora Who) oraz Tracey Childs („Howard’s Way”, Elizabeth Klein – towarzyszka Doktora ze słuchowisk Big Finish).

Fani niepokornej podróżniczki zauważą, iż w nowych słuchowiskach brakuje jej wiernego towarzysza, Pandy. Scott Handcock tak wytłumaczył tę sprawę na forum Big Finish:

Na tyle, na ile to warte, nie ma nikogo bardziej zaangażowanego w postać Pandy niż Paul Magrs, który bardzo wspierał nowy kierunek i możliwości, jakie niesie dla opowieści nowy towarzysz. Iris jest fascynującą, śmiałą i zwariowaną postacią, i tak jak wydania związane z Doctorem Who przyniosły nowy punkt widzenia jej postaci, tak samo będzie z kapitanem Turnerem.

„Iris Wildthyme: Wildthyme Reloaded” zostanie wydane w sierpniu 2015 roku, a już teraz jest dostępne w przedsprzedaży w specjalnej promocyjnej cenie £20 za format CD oraz £18 za pliki cyfrowe.

Iris pojawia się także we wspomnianym już, wychodzącym w przyszłym miesiącu, „The Worlds of Big Finish”, które to słuchowisko również jest już dostępne w przedsprzedaży. Więcej szczegółów dotyczących przygód Iris możecie znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: Big Finish ProductionsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *