Gra Doctor Who Infinity dostępna już w pełnej wersji

Niedawno swoją pełną premierę miała gra Doctor Who Infinity – następca innego „doktorowego” produktu od Tiny Rebel Games, zatytułowanego Doctor Who Legacy. Pod koniec 2018 roku gra została udostępniona limitowanej grupie odbiorców w postaci „miękkiego” wydania. O jej powstaniu pisaliśmy już wcześniej: tu przeczytacie zapowiedź pierwszej historii, tutaj zobaczycie jej zwiastun, a w tym wywiadzie dowiecie się o serialowych inspiracjach jej twórców. Teraz jej ogólnodostępna, pełna wersja obejmuje pięć historii przygotowanych na urządzenia mobilne, PC i komputery MAC.

Gra oferuje fanom Doktor(a) nowiutkie, interaktywne przygody audio, oprawione grafiką w komiksowym stylu. Gracze mają okazję zanurzyć się aż w pięć odrębnych opowieści. Każda historia Doctor Who Infinity powstała we współpracy pomiędzy Tiny Rebel Games a Seed Studio. Do stworzenia gry zaproszeni zostali graficy i pisarze wywodzący się z Walii, a głosów udzielają postaciom znani brytyjscy aktorzy.

Oto, co znajdziemy, odpalając grę:

The Dalek Invasion of Time

Grafika historii "The Dalek Invasion of Time" z gry "Doctor Who Infinity".

Scenariusz: George Mann
Grafika: Mike Collins
Kolory: Kris Carter
Głosów udzielili: Michelle Gomez, Ingrid Oliver, Bella Ramsey

Dalekowie opanowują Ziemię na przestrzeni jej całej historii. Dwunasty Doktor wraz z Bill, Nardolem i Osgood łączą siły z Missy, by razem ocalić planetę i wszystkich jej mieszkańców przed Dalekami oraz nowym wrogiem o imieniu Freya – dziewczyną, która nie jest już tą osobą, jaką kiedyś była. Gra, podobnie z resztą jak każda jej kolejna odsłona, zawiera mnóstwo łamigłówek i zwrotów akcji.

The Orphans of the Polyoptra

Grafika historii "The Orphans of the Polyoptra".

Scenariusz: Gary Russell
Grafika: David Roach
Kolory: Dylan Teague
Głosu udzieliła: Katy Manning

Historia ta jest opowiedziana w klasycznym stylu czteroczęściowego epizodu, a narracja opiera się na serii wspomnień. Rozpoczyna się w małym górniczym miasteczku, w czasie II wojny światowej, podczas niemieckiego bombardowania – w takich okolicznościach Trzeci Doktor i Jo Grant spotykają osieroconą dziewczynkę i jej osobliwego towarzysza. Potrzebują oni pomocy Doktora w powrocie do roku 1842, kiedy to okoliczne dzieci na porządku dziennym spotykał straszny los ciężkiej pracy w kopalni.

The Lady of the Lake

Grafika historii "The Lady of the Lake" z gry "Doctor Who Infinity".

Scenariusz: Scott Handcock
Grafika: Neil Edwards
Kolory: Jean-Paul Bove i Dylan Teague
Głosów udzielili: Celyn Jones, Katy Manning, Marilyn Le Conte

Przygoda Dziesiątego Doktora i Rose Tyler opowiada na nowo starą walijską legendę. Na małą wioskę w walijskich Black Mountains opadła gęsta mgła, a pośród niej w pełni rozgorzała wojna obcych. Na szczęście Doktor i Rose właśnie przybyli tam na wakacje. Obca technologia militarna stanowi zagrożenie dla całej ludzkości. Doktor korzysta z pomocy lokalnego poety i razem starają się rozwiązać zagadki: dlaczego ostatnio widuje się Panią chodzącą po tafli jeziora Llyn-y-Van Bach i dlaczego o północy giną wszystkie okoliczne zwierzęta?

The Silent Streets of Barry Island

Grafika historii "The Silent Streets of Barry Island".

Scenariusz: Jacqueline Rayner
Grafika: Emma Vieceli
Kolory: Kris Carter
Głosu udzielił: Steffan Rhodri

Jedenasty Doktor, Amy Pond i Rory Williams przybywają na Barry Island w czasach niepokojów subkultur młodzieżowych lat 60. XX wieku. To opowieść miłosna, rozgrywająca się pewnego śnieżnego lata, kiedy spokój wyspy zaburzony zostaje przez niewyjaśnione, budzące grozę zgony i zaginięcia. Doktor i spółka przyjeżdżają tu na wakacje, lecz wkrótce zmuszeni są porzucić sprzęty plażowe i wtopić się w lokalną społeczność. Za przewodnika mają Teda, właściciela smażalni ryb, który ma akurat gorszy okres w życiu.

The Horror of Flat Holm

Grafika historii "The Horror of Flat Holm" z gry "Doctor Who Infinity".

Scenariusz: Mike Collins
Grafika: Patrick Goddard
Kolory: Jean-Paul Bove
Głosów udzielili: Ingrid Oliver, Richard Franklin, Nicholas Briggs

Ostatnia historia w grze Doctor Who Infinity, w której dwa zespoły UNIT rozwiązują tę samą zagadkę z dwóch poziomów czasowych. Czwarty Doktor, a wraz z nim Mike Yates i Benton, badają w przeszłości atak na łódź rybacką w pobliżu walijskiego wybrzeża, zaś w dzisiejszych czasach Kate Steward i Osgood odpowiadają na sygnał SOS wysłany z bazy UNIT na wyspie Flat Holm. Wkrótce śledztwo zabiera drużynę Doktora na Flat Holm i w obu liniach czasowych UNIT jest atakowane przez zmutowane, udoskonalone dzikie zwierzęta.

Grafika z ostatniej historii gry.

Gra jest na oficjalnej licencji BBC Studios. Jej wydanie zostało współfinansowane przez medialny budżet inwestycyjny walijskiego rządu oraz brytyjskiego wydawcę gier Double Eleven Limited.

Warto również spojrzeć na listę twórców zaangażowanych do pracy nad tym wydawnictwem – pisarzy/scenarzystów, grafików i specjalistów od kolorystyki, aktorów. Są to w większości ludzie związani ze światem Doctor Who, niektórzy bardzo mocno, jak również z produkcjami osadzonymi w innych fantastycznych uniwersach.

Na szczególną uwagę zasługują takie nazwiska jak:

  • Michelle Gomez, Katy Manning, Ingrid Oliver, Richard Franklin, Nick Briggs – aktorzy znani każdemu fanowi serialu i słuchowisk Doctor Who,
  • George Mann, uznany przez krytyków autor powieści i scenarzysta; wśród jego dzieł znajdziemy wiele historii ze świata DW,
  • Mike Collins, wszechstronnie utalentowany twórca, który w Doctor Who Infinity zapisał się zarówno jako scenarzysta, jak i grafik. Na koncie ma wiele dzieł związanych z Doktorem,
  • Kris Carter, związany z takimi markami, jak: Doctor Who, Torchwood, Shrek i wieloma innymi,
  • Gary Russell, twórca od wielu lat związany z uniwersum Doctor Who. Zapisał się w jego historii jako autor powieści o Doktorze, jako producent i scenarzysta słuchowisk DW wydawanych przez Big Finish, dawniej zaś pracował jako edytor scenariuszy przy serialach takich jak Doctor Who, Przygody Sary Jane oraz Torchwood; był również redaktorem Doctor Who Magazine. Historia napisana do tej gry to ostatnia jego opowieść osadzona w świecie DW, jak twierdzi sam autor,
  • David Roach, znany z krótkich komiksów drukowanych w Doctor Who Magazine,
  • Scott Handcock, autor wielu słuchowisk i opowiadań osadzonych w świecie Doctor Who,
  • … i inni znani twórcy komiksowi, którzy mają znaczny udział we współczesnej pop kulturze, dzięki pracy nad historiami ze świata postaci Marvela, DC Comics, Titan Comics, Doctor Who, G.I. Jane, Transformers i innych.

Zrzut ekranu z gry.

Dzięki wspólnej pracy tak wielu twórców, każda historia ma swój unikalny klimat i styl. Co ciekawe, każdą z części, składających się na grę Doctor Who Infinity, można nabyć osobno – to dobra informacja dla tych fanów, którzy szczególnie polubili konkretną inkarnację Doktor(a) lub po prostu chcą sprawdzić, czy taki typ gry trafia w ich gust. Linki do sklepów/platform, gdzie można kupić grę, znajdują się na jej oficjalnej stronie.

A wy jesteście graczami? Planujecie zagrać w Doctor Who Infinity? Koniecznie dajcie znać, jak wam poszło!

Źródło: DoctorWhoNews, TinyRebelGames, recenzje gry na BlogtorWho i TheGallifreyTimes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *