Co Georgia Tennant sądzi o losie Jenny?

Georgia Tennant (wówczas jeszcze Georgia Moffett) zagrała w odcinku Córka Doktora („The Doctor’s Daughter”) Jenny, córkę Dziesiątego Doktora.

W tym odcinku Jenny zostaje postrzelona, jednak przeżywa i wyrusza w kosmos w poszukiwaniu nowych przygód. Fani od lat domagali się nowych przygód córki Doktora, jednak nigdy więcej nie zobaczyliśmy jej na ekranie.

Jakiś czas temu Steven Moffat tak mówił o jej dalszym losie:

Russell T Davies odpowiedział mi na to pytanie. Najwyraźniej to ja utrzymałem ją przy życiu, bo kiedy usłyszałem o pomyśle zabicia jej, stwierdziłem: nie zabijajcie jej na końcu, tak robią w Star Treku! Została więc przy życiu, bo na to nalegałem. Napisałem do niego później, że nie wiedziałem, że to przeze mnie. Na co on odpowiedział: nie martw się, Stevenie, ona wleciała zaraz prosto w księżyc!

Ta wypowiedź dotarła do Georgii Tennant i jak mówi aktorka, nie spodobało jej się to, co o losie jej postaci mówią byli producenci wykonawczy:

Rozbiłam się na księżycu? Tak, słyszałam o tym. Miło, prawda? Wysłałam maila do Stevena i Russella z linkiem do tej historii i napisałam: WTF?. Obaj odpisali mi lekko spanikowani, że był żart. To nie brzmiało jak żart.

Czy ich odpowiedź nie miała tylko dać jej możliwości ucieczki od ciągłych pytań fanów o losy Jenny? Aktorka odpowiada ze śmiechem:

Niestety, nie sądzę, żeby byli aż tak miłosierni! Pokładam wiele nadziei w Chrisie Chibnallu, wszystko się jeszcze ułoży.

Tennant zapewnia jednak, że nie ma żalu do byłych producentów wykonawczych Doctor Who.  A teraz powraca w roli Jenny w słuchowiskach, o których możecie przeczytać tutaj. Aktorka wypowiedziała się na temat swojego powrotu do roli:

Czuję, że minęło tyle czasu, ale chcę do tego wrócić. Mogę zrobić to teraz, na świeżo. O tym jednym odcinku rozmawiałam przez długi czas. Bardzo ciężko było przypominać sobie anegdotki, czułam, że potrzebowałam od tego przerwy i chciałam już przestać o tym gadać!

Teraz mogę rozmawiać o tylu innych rzeczach, więc przez kolejne 10 lat będą mogli mnie bombardować pytaniami. To będzie frajda dla każdego.

Nowe przygody Jenny dostępne będą w czerwcu tego roku, możecie je zakupić tutaj. Chcielibyście, aby Jenny powróciła na ekranie? Może mogłaby spotkać Trzynastą Doktor?

Źródło: Radio Times

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who