Gang Paternoster powróci w słuchowiskach

Gang Paternoster, czyli madame Vastra (Neve McIntosh), Jenny Flint (Catrin Stewart) i Strax (Dan Starkey) wracają. Ich przygody poznamy w nowych produkcjach Big Finish.

Popularne trio zadebiutowało w Doctor Who w 2011 roku, w odcinku Dobry człowiek idzie na wojnę („A Good Man Goes to War”). Teraz usłyszymy ich w czterech częściach cyklu The Paternoster Gang: Heritage. Co więcej, powróci też Christopher Ryan jako drugi przedstawiciel Sontaran.

W swojej pierwszej serii słuchowisk Vastra, Jenny i Strax zmierzą się z autonomicznymi samochodami (znacznie wyprzedzającymi swoje czasy), hordami zombie i przypominającymi duchy istotami, które nawiedzają Greenwich przed śmiercią swoich wcześniejszych wcieleń.

Dodatkowo będą musieli się uporać z awanturnikami z Grupy Bloomsbury! To międzygalaktyczne trio składające się z Sontaranina (granego przez Ryana), jego ziemskiej drugiej połowy i siluriańskiej służącej, będzie rozrabiać w Londynie, który okaże się za mały dla dwóch kosmicznych gangów.

Pierwsza przygoda gangu Paternoster ukaże się 8 marca 2019 jako część kolekcji na Dzień Kobiet. Następnie, w 2019 i 2020 roku, Big Finish wypuści cztery części serii, każdą zawierającą trzy przygody i płytę z dodatkami. Pierwszej możemy się spodziewać w czerwcu 2019. W jej skład wejdą:

1.1 The Cars That Ate London (Jonathan Morris)
1.2 A Photograph to Remember (Roy Gill)
1.3 The Ghosts of Greenwich (Paul Morris)

Co o nowej serii mówią aktorzy? Dan Starkey (już gotowy do roli):

Zachowajcie spokój, ludzkie szumowiny! Strax nie musi się już dąsać ani polerować swoich granatów! Z przyjemnością zreaktywujemy nasz gang. Słuchacze Big Finish mogą być pewni, że w studio będziemy w pełni poskładani i restrykcyjnie wiktoriańscy, aby z miejsca złapać rytm gangu Paternoster. Nie mogę się doczekać!

Neve McIntosh:

W końcu nasi fani dostaną więcej przygód z nami i dowiedzą się więcej, kim jesteśmy i skąd się wzięliśmy.

Słuchowiska są już dostępne w przedsprzedaży. Do premiery (w czerwcu i w październiku 2019 oraz w marcu i w październiku 2020) cena za pobranie to 20 funtów, za wersję na płycie trzeba zapłacić 5 funtów więcej.

Cieszycie się na powrót Jenny, Vastry i Straxa?

Źródło: The Doctor Who Companion

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who