Wszystkiego najlepszego, Gallifrey.pl!

Więc to już dwa lata? Kiedy to minęło? Sporo się wydarzyło przez ten czas, zapraszamy na krótkie podsumowanie minionego roku i przyszłych planów…

Od zeszłego roku na Gallifrey.pl wiele się zmieniło. Chyba najważniejszą zmianą, którą można zauważyć jest to, że wyszliśmy do ludzi. Począwszy od Polconu 2014, na którym rozpoczęliśmy swoją przygodę z wyjazdami,  patronowaliśmy przez cały rok łącznie czterem imprezom. Nie jest to wiele, ale zamierzamy się poprawić! Przypomnę: oprócz Polconu były to Imladris, największy w Polsce festiwal fantastyczny – Pyrkon, a także Serialkon. Nasza reprezentacja, ale już nieoficjalnie, pojawiła się też na Smokonie, Wrocławskich Dniach Fantastyki i tegorocznym Polconie. Nie da się ukryć, że jeżdżenie na konwenty się nam spodobało, dlatego spodziewajcie się nas na kolejnych imprezach. W miarę możliwości naszej staruszki TARDIS – przybędziemy!

bestfilm-logomugliNawiązaliśmy też współpracę z dwoma przemiłymi firmami – BestFilmem, polskim dystrybutorem Doktora Who na DVD, oraz sklepem mugli.pl, polskim dystrybutorem oficjalnych gadżetów Doktora Who. Ci drudzy przygotowali dla Was specjalny kod rabatowy uprawniający do 10% zniżki na cały asortyment sklepu (z wykluczeniem rzeczy już przecenionych). Warto więc zajrzeć na ich stronę, bo oferta jest naprawdę duża – z pewnością znajdziecie coś dla siebie! Kod, który należy wpisać przy składaniu zamówienia brzmi

i jest ważny do 20 września – dzień po premierze pierwszego odcinka 9 serii.

Należy wspomnieć też o tym, że skład Redakcji wciąż się zmienia. W ciągu całego roku przyjęliśmy do naszego grona na stałe piątkę świetnie rokujących przyszłych Władców Czasu: Kyrie, Fanowatego, K., Lakhy i Magneto. Progi naszego zamku opuścili natomiast Le Bien, Piotr, Jibril i Teapunk. Jako członków na okresie próbnym mamy obecnie dwie osoby. Grono publicystów, po części niezależne od Redakcji, również powiększyło się o kilka bardzo cennych istot. Pamiętajcie, że ciągle jesteśmy otwarci na nowych tłumaczy, korektorów i publicystów!

Z atrakcji okołourodzinowych przygotowaliśmy dla was też… napisy. Kto zgadnie, jakie, dla tego ciastka! A to nie koniec atrakcji, oczekujcie konkursu…

Mamy też dla was garść statystyk, czyli to, co tygryski lubią najbardziej (od 02.09 do 30.08):

 • 104366 unikalnych użytkowników odwiedziło nas 225121 razy.
 • Największy ruch na stronie odnotowujemy w godzinach 15:00-20:00.
 • Ciekawie wygląda czas odwiedzin: 56% odwiedzin trwa poniżej 10 sekund. 13% od 11 do 30 s. Następnie każde 6% trwa 31-60 s, 1-2 min i 2-4 min; 4% 4-7 min i 15-30 min; 3% 7-10 min i 10-15 min. 2% użytkowników spędza z nami ponad 30 minut.
 • Natomiast średni czas trwania odwiedzin to 3 minuty i 4 sekundy.
 • 85% odwiedzin pochodziło z komputerów, reszta to różnej maści urządzenia mobilne.
 • Najpopularniejszy system operacyjny wśród naszych gości to Windows 7 (45%), na drugim miejscu jest Windows 8.x (20%).
 • 98% odwiedzin pochodziło z Polski, 1% z Wielkiej Brytanii. Wśród reszty są takie kraje jak Kazachstan, Honduras czy Brazylia.
 • Najpopularniejszym miejscem na naszej witrynie jest podstrona, skąd można pobrać napisy do przygód Dwunastego Doktora. To tam wchodziliście najczęściej.
 • Trzy najpopularniejsze teksty na naszej stronie z tego roku to kolejno: „Quiz: gdybyś spotkał Doktora – czy zostałbyś zaproszony do TARDIS?”, „Jak słuchać Ósmego Doktora? Przewodnik po słuchowiskach” i „Wszystko, co wiemy o 9. serii”.
 • Wśród ciekawych fraz wpisywanych w wyszukiwarce po których nas znaleziono: „ na jakim kanale i o ktorej leci serial przygody sary jane smis”, „człeko dalek”, „czarne charaktery w serialach”, „doktor who zwyćęstfo dalekuw” (pisownia oryginalna).
 • Członkowie Redakcji dorobili się łącznie czterech szynszyli: Mytherios – Tegan i Nyssy, a Lierre i Gingerstorm – Peri Ace i Erimem.

Ponadto przez pełne dwa lata:

 • napisaliśmy 905 wpisów,
 • pod którymi zostawiliście 3512 komentarzy.
 • Na fanpage’u mamy 2355 polubień,
 • Na tumblrze śledzą nas 291 osoby oraz pojawiły się na nim 3193 posty;
 • Na instagramie, który powstał na początku czerwca, śledzi nas 65 osób, a pojawiły się 53 zdjęcia;
 • Na twitterze zaćwierkaliśmy 983 razy, trafiając do 193 osób;
 • Konto na ask.fm ma 104 obserwujących i 1490 odpowiedzi na pytania;

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Wam za to, że ciągle z nami jesteście
– za to, że jest dla kogo tłumaczyć newsy, pisać artykuły, odpowiadać na pytania,
robić prelekcje na konwenty… Dajecie nam energię do pracy i przypominacie dobrym słowem, że warto robić to, co robimy. Dziękujemy!

Mytherios, Castigator, Respice, Ginny,
Lierre, Gingerstorm, Souffle Agent, Kyrie,
Magneto, K., Lakhy, Betty, Fanowaty

Daj na ciastko!