Freema Agyeman wcielała się w Marthę Jones od trzeciej serii do odcinków specjalnych w 2010 roku. W rozmowie z Radio Times aktorka zdradziła, że mogłaby wrócić do serialu:

Na planie serialu spędziłam świetnie czas i bardzo pokochałam moją postać, przynosi wielu ludziom tyle radości. Nigdy nie mów nigdy! Czuję, że jest tam definitywnie więcej rzeczy do zrobienia z Marthą, ale nie mam pojęcia, jaką formę by to przyjęło. Nagrywałam audiobooki do czasu odejścia z serialu. Więc nie wiem – to może być kwestia jednego dnia, może ten jeden dzień nadejdzie wkrótce, a może za 30 lat. Poczekamy, zobaczymy.

Aktorka nie wiedziała, że w Upadku Doktora („The Doctor Falls”) pojawi się na chwilę jej postać:

Nie wiedziałam o tym! Wszystkiego dowiedziałam się z Twittera i pomyślałam: Kurczę, o co chodzi? To jest właśnie świat Who. To jest niesamowite, że po dziesięciu latach ludzie nadal chcą z tobą o tym rozmawiać i te połączenia nigdy nie znikną.

Freema nie spotkała się jeszcze z Pearl Mackie, ale się z nią skontaktowała:

Wysłałam jej tweeta, ale jej nie spotkałam i nie rozmawiałam z nią.

Aktorka spotkała niedawno innych aktorów, którzy grali w serialu:

Na jednym z niedawnych konwentów spotkałam znowu Davida Tennanta, nie widziałam go od wielu lat. I była tam też Alex Kingston, z nią widuję się częściej. Za każdym razem, gdy jestem w Los Angeles.

Freema liczy więc, że spotka także i Pearl:

Wpadam na wszystkich z Whoniversum przy takich okazjach i kiedyś będę miała okazję porozmawiać i z nią, i poznać jej doświadczenia z serialu. Czasem chcesz, żeby ludzie sami się z tym zmierzyli. Doświadczenie każdej kolejnej osoby jest wyjątkowe. I wtedy mogę wejść ja, możesz spotkać się z innymi, usiąść i zapytać: Czego mogę oczekiwać jako towarzyszka? Czego powinnam w tym szukać? Na co się przygotować? Ale to tak nie działa. Uważam, że siłą tego serialu jest zmiana. To właśnie ona zapewniła mu długowieczność i po to zatrudnia się nowych ludzi, by nadali mu świeży smak i energię.

Freema Agyeman gra teraz w spektaklu Apologia. Ostatnio rozgłos uzyskała dzięki serialowi Sense8. Chcielibyście, żeby Martha pojawiła się jeszcze w Doctor Who? 

Źródło: Radio Times

PATRONITE


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.
 • Dagon

  W którym momencie Marta była w Doctor Falls ?

  • Przemek031999

   Wtedy, kiedy Doctor leżał w TARDIS po pożegnaniu Bill i były ujęcia wszystkich towarzyszy.

 • Maksymilian

  Save… Martha…