Finałowy odcinek serii 13 – pierwsze zdjęcia

Uwaga, ostrzegamy przed potencjalnymi spojlerami. To nie jest żaden wyciek – materiały są oficjalne, to jest finałowy odcinek. Dlaczego pojawiły się, kiedy odcinek piąty ciągle przed nami? Jest to materiał przeznaczony dla magazynów telewizyjnych, które ukazują się w określonym dniu, to jest w soboty. A to oznacza, że zapowiedź finału musiałaby się ukazać na krótko przed finałem, co nie miałoby zbyt wiele sensu, bo byłaby dostępna też po jego premierze.

Dla przypomnienia oto, jak oficjalnie opisywany jest odcinek finałowy:

W finałowym, epickim rozdziale opowieści o Przypływie, cała nadzieja przepadła. Zapanowały siły ciemności. Ale gdy potwory wygrały, na kogo można liczyć, by ocalił wszechświat?

Jeśli się nie wycofaliście, to mamy dla Was trzy nowe zdjęcia (do powiększenia po kliknięciu):

Wygląda na to, że towarzysze Doktor wcale jeszcze nie wrócą do współczesności – czyżby przez cały odcinek piąty przebywali w przeszłości? Znaczyłoby to, że możliwa jest następująca sytuacja – będą badać miejsce, w którym się znajdują i napotkają Williamsona. Być może dowiemy się w końcu, co on takiego robi i jaka jest jego rola w tym całym zamieszaniu. Natomiast drugim wątkiem odcinka, dominującym, będzie powrót Doktor do Dywizji. W międzyczasie gdzieś przewiną się Bel z Vinderem, a także UNIT z Wielkim Wężem. Czyli zapowiada się dużo wątków – co z kolei i oznacza, że są spore szanse, że znowu nie będzie czuć nadmiernej ekspozycji w dialogach. Oby tylko to wszystko zmierzało do jakiegoś sensownego końca.


Finałowy odcinek, „Zwycięzcy” w Wielkiej Brytanii będzie mieć premierę 5 grudnia o 19:20 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 24 grudnia o 17:25 na BBC First. Odcinek będzie trwać 59 minut.

Źródło: TV ZoneFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *