Figurki Trzynastej i Czternastego od Character Options

Lubicie doktorowe figurki? Character Options z okazji dzisiejszego Dnia „Doctor Who” rozpoczęło przedsprzedaż figurek Trzynastej w stroju z jej ostatniego odcinka i Czternastego Doktora w zestawie nazwanym „Zestaw regeneracyjny”, którego wysyłka rozpocznie się na początku stycznia przyszłego roku!

Doctor Who Regeneration Set Trzynasta i Czternasty

Zestaw ma być niepodobny do niczego, co wyprodukowano wcześniej. Character Options ma nadzieję, że zaskoczy zarówno fanów serialu, jak i kolekcjonerów figurek i następnie zachwyci szczegółami i unikalnością. Figurki o wielkości 5,5 cala (czyli prawie 14 cm) będą dostępne wyłącznie w tym zestawie i nigdzie indziej.

Trzynasta Doktor figurka Regeneration Set od Character Options

Trzynasta Doktor

W zestawie znalazła się Trzynasta Doktor w jej wielodoktorowym stroju z „Potęgi Doktor” (The Power of the Doctor), zainspirowanym przez jej przeszłe inkarnacje, który nosiła po wymuszonej przez Mistrza regeneracji. Ta figurka Trzynastej została zmodyfikowana, by odpowiadała w szczegółach kostiumowi Trzynastej z odcinka. Znajdziemy tu fragmenty stroju zainspirowane Drugim, Czwartym, Piątym, Siódmym i Dziesiątym.

Czternasty Doktor Regeneration Set od Character Options

Czternasty Doktor

Druga z figurek w zestawie przedstawia Czternastego Doktora, której głowa ma jego wyjątkową fryzurę. Figurka ma też jego kostium, na który składają się: teksturowany ciemnoniebieski płaszcz sięgający do łydek, kamizelka i spodnie w kratę, gruby srebrny krawat i ciepłe szare trampki. W figurce można także dodatkowo poruszać ramionami Czternastego, co zwiększa zakres artykulacji.

Dyrektor kreatywny Character Options, Al Dewar, skomentował ten zestaw następująco:

Wszyscy czuliśmy radość widząc, że era Trzynastej kończy się tak mocnym akcentem i choć trudno będzie to powtórzyć, szczere zaskoczenie ujawnieniem jej kolejnego wcielenia w postaci Czternastego Doktora było oszałamiające!

Oczywiście otrzymaliśmy dużą pomoc od BBC Studios i Bad Wolf Studios przy tworzeniu tego produktu i każdy był ogromnie zaangażowany w dostarczenie fanom zestawu, który naprawdę wyróżnia się jako świętowanie tej kultowej części historii „Doctor Who”. Dlatego też nie możemy wystarczająco podziękować Russellowi T Daviesowi, zespołowi ds. marki i BBC Studios za ich wilką pomoc. To prawdziwe świadectwo dla wszystkich zaangażowanych, że ten konkretny zestaw okazał się być tak niesamowitym produktem zaprezentowanym w tak szokująco bajecznym opakowaniu. Wyniki mówią same za siebie i jest to wyjątkowa okazja, by dodać coś naprawdę specjalnego do swojej doktorowej kolekcji.

Poniżej możecie zobaczyć box opening zestawu, na którym Al Delawar pokazuje nowe figurki:

Warto zwrócić uwagę także na opisy figurek dostępne na zdjęciach, bo to poza tą stroną chyba pierwszy konkretniejszy opis charakteru Czternastego.

Czternasty Doktor, podobnie jak Dziesiąty, to intrygująca mieszanka pozornych przeciwieństw. Niezwykłe połączenie życzliwości i wrażliwości, ale jest to także ktoś, kto nie daje drugich szans. Ktoś, kto może być obcy, bezstronny i mściwy, ale nigdy okrutny. Czas pokaże, jak ten Doktor zareaguje na wszechświat wokół niego. Zawsze pokazuje…

Figurki kosztujące 29,99 funtów możecie zamawiać tutaj.

Wydaje się, że skoro Czternasty dostał swoją figurkę opisaną jako Czternasty, to nie okaże się potem, że tak naprawdę Ncuti jest Czternastym. Wprowadzałoby to chyba za dużo zamieszania, jednak trzymamy kciuki za ciekawe uzasadnienie fabularne, co się stało. Dlaczego Czternasty wygląda jak Dziesiąty?

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *