Już za tydzień swoją premierę będzie miał szósty odcinek 10 serii. Sądząc po opisie i innych informacjach szykuje się coś niezwykłego! UWAGA: MATERIAŁY ZAWIERAJĄ ISTOTNY SPOILER DO ZAKOŃCZENIA „OXYGEN”!

Premiera odcinka „Extremis” już za tydzień, 20 maja o godzinie 19:25 czasu brytyjskiego (20:25 w Polsce) na antenie BBC One. Polska premiera serii planowana jest na późne lato. Tradycyjnie, po emisji odcinka będziecie mogli znaleźć u nas napisy.

W Haereticum, sekretnej bibliotece ksiąg zakazanych w  Watykanie, znajduje się starożytna księga znana jako Veritas (łac. „prawda”). Na przestrzeni dziejów każdy, kto ją przeczytał od razu popełniał samobójstwo. Teraz nowe tłumaczenie trafia do sieci, a zagrożenie rośnie. Watykan kontaktuje się z Doktorem i prosi o pomoc. Czy Doktor odważy się przeczytać Veritas? Czy będzie w stanie zmierzyć się z prawdą ostateczną?

WPROWADZENIE:
https://www.youtube.com/watch?v=mFupa5bfDSU

Peter i Pearl o odcinku:

Co Missy robiła w międzyczasie? 

NEXT TIME TRAILER:

TEASER:

Klip #1

Klip #2

Galeria:


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.


 • Ace

  Najbardziej jestem ciekawa jak Doktor przeczyta książkę będąc ślepym… I co wspólnego z tym wszystkim ma Missy.

  • I3althazar

   ‚Każdy kto ją przeczytał, popełnił samobójstwo’, tak? Myślę że może poprosić Missy aby przeczytała mu ją na dobra(wieczną)noc.

   • Agnieszka Agnessa Wójcik

    Hihihi, dobre :P

 • Agnieszka Agnessa Wójcik

  Ja na ten odcinek czekam odkąd przeczytałam jego krótki opis na tej stronie jeszcze chyba przed początkiem sezonu i to najbardziej ze względu na to, że odcinek a la Dan Brown i na rozmowy Doktora z papieżem :P A na Missy to tak przy okazji :P

 • Coś czuję że to będzie to najdłuższa historia w serii (bo aż trzyodcinkowa), o której było mówiono…

 • Daniel Siąkowski

  Ale przecież Doktor stracił wzrok…. ta przygoda będzie prze epicka!