Według najnowszych docierających do nas informacji 10 seria będzie kolejną, która będzie kręcona także poza Europą. Czas na kanadyjskie Vancouver.

Peter Capaldi ponoć przekazał wczoraj fanom, którzy znajdowali się na planie, że część zdjęć zostanie nakręconych w Vancouver w Kanadzie, co potwierdzono na kilku różnych kontach na Twitterze. Ma to mieć miejsce w październiku tego roku.

Obecnie w Walii kręcone są odcinki z drugiego bloku. Mowa o trzecim oraz czwartym odcinku, które napisane zostały kolejno przez Sarah Dollard oraz Mike’a Bartletta. Wszystkie zdjęcia z planu możecie podziwiać w tym miejscu.

Co do Vancouver, nie będzie to pierwszy raz, kiedy kręcono tam Doctora Who. Dwadzieścia lat temu tam właśnie powstała całość zdjęć do filmu telewizyjnego, w którym mieliśmy okazję podziwiać Paula McGanna jako czarującego Ósmego Doktora (napisy do tego filmu znajdziecie tutaj). Miasto jest zresztą prawdziwą mekką seriali telewizyjnych – są tam kręcone między innymi Nie z tego świata („Supernatural”), Arrow czy Z archiwum X („The X-Files”).

Co ciekawe, Rachel Talalay, reżyserka odcinków finałowych ósmej oraz dziewiątej serii, wykłada na University of British Columbia w Vancouver i również wyreżyserowała w tym mieście odcinki kilku seriali (Arrow, The Flash). Spekuluje się, że być może będzie odpowiedzialna także za, któryś odcinek z nadchodzącej serii przygód Doktora.

Czy to wszystko jest ze sobą powiązane? Czas pokaże. A co wy o tym sądzicie?

Źródło: CultBox


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.