Doctor Who trafia do EVE Online

Już dzisiaj zaczyna się crossoverowe wydarzenie łączące światy „Doctor Who” i kosmicznej gry z gatunku MMO, a konkretnie EVE Online!

Whovianie i gracze Eve Online (znani jako Kapsulerzy) wspólnie zmierzą się z Dalekami w wydarzeniu, które potrwa od dzisiaj do 1 lutego.

Czym jest EVE Online, zapytacie? Jest to darmowa gra oparta o model free-to-play, w grze znany jako Clone States – nie trzeba płacić, by grać, ale postać gracza ma ograniczone umiejętności, które może zdobyć. Aby nie mieć tych ograniczeń, trzeba opłacać comiesięczny abonament. Gra została umiejscowiona w świecie science-fiction, w którym gracze w bardzo dużej mierze sami piszą historię. Produkcja miała premierę w 2003 roku i od tego czasu stała się znana ze swojej skali, złożoności, bitew i wyczynów społeczności online wielokrotnie bijących rekordy świata.

Oto zwiastun wydarzenia:

Crossover The EVE Online x Doctor Who przyjmie formę całkowicie nowego wydarzenia, zwanego The Interstellar Convergence. Będzie ono mieć miejsce 400 lat przed Ostatnią Wielką Wojną Czasu.  Wydarzenie ma być inne niż wcześniejsze w grze – przedstawiona zostanie urzekająca tajemnica i ślady wskazówek. Wprowadzonych zostanie wiele wyzwań, przedmioty tematyczne a nawet całkowicie dedykowany obszar kosmosu. W tym nowym inspirowanym Gallifrey obszarze kosmosu gracze będą poszukiwać artefaktów z Wojny Czasu, które dostarczą wskazówek pozwalających wyśledzić Daleków i zmierzyć się z nimi międzygwiezdnej bitwie wszech czasów. Gracze, którzy przetrwają walkę zdobędą unikalne nagrody, które będą mogli zabrać ze sobą do Nowego Edenu (głównego układu planetarnego gry). Dodatkowo za codzienne logowanie będzie można w trakcie wydarzenia zdobyć punkty umiejętności i przedmioty inspirowane „Doctor Who”.

Bergur Finnbogason, dyrektor kreatywny EVE Online mówi:

2022 rok rozpocznie (między)gwiezdny początek z EVE Online x Doctor Who. Zawsze przesuwamy granice tego, co możliwe w EVE Online. Współpraca z BBC Studios daje nam możliwość złożenia hołdu kultowemu serialowi, który inspirował nas tu, w CCP[1]CCP Games, islandzka firma odpowiedzialna za grę EVE Online.. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas 13 stycznia w Nowym Edenie, by zobaczyć, co się dzieje, gdy zderzają się galaktyki!

Z kolei Kevin Jorge, starszy producent w BBC Studios powiedział:

“EVE Online x Doctor Who nie tylko łączy ze sobą dwa kultowe uniwersa, ale także żarliwych Whovian z podobnie żarliwymi pilotami z Nowego Edenu. Łącząc fanów, i tak już ogromne bitwy w EVE Online niewątpliwie staną się jeszcze bardziej wybuchowe. Tylko czas pokaże, czy najzagorzalsi piloci Nowego Edenu mają to, czego potrzeba, by rzucić wyzwanie potędze Daleków.

Ponadto z tej okazji ukazał się dzisiaj poniższy filmik tutorialowy:

Grę możecie ściągnąć bezpłatnie tutaj.

Jak donosi CD-Action, zapowiedź wydarzenia nie spotkała się ze szczególnie entuzjastyczną reakcją graczy. Zwraca się uwagę, że oba uniwersa nie są ze sobą zbytnio spójne i dlatego może to być nieskuteczna próba przyciągnięcia nowych graczy. Niewątpliwie jest to także próba przyciągnięcia graczy do serialu – czy się powiedzie, zobaczymy być może po wynikach odcinka wiosennego.

EVE Online - grafika przedstawiająca statki

Osobiście nigdy nie grałem w EVE Online, choć przyznam że ciekawie się czyta o rzeczach, które mają miejsce w grze, tak jak o tym kryzysie, o pomyłce, która doprowadziła do niespodziewanej bitwy, której straty liczono w tysiącach dolarów (tak, mowa o prawdziwej walucie) czy też o największej bitwie online w historii gier między graczami na 9 tysięcy osób, trwającej aż 14 godzin – ten typ rekordów regularnie jest ustanawiany w tej grze na nowo. Jest to coś niesamowitego, aczkolwiek ze względu na brak własnych doświadczeń z tą grą nie wiem, czy jest ona warta polecenia. Niewątpliwie trzeba mieć świadomość, że jak to w większości gier z tego gatunku, trzeba znać angielski (gra nie posiada polskich napisów, choć np. angielskie są dostępne) – także do komunikacji z innymi osobami. Zdarzają się też toksyczne zachowania, choć nie wiem, w jak dużym stopniu. Nie ulega jednak wątpliwości, że kosmicznych bitew o takiej skali raczej nie doświadczycie w wielu grach, o ile w jakiejkolwiek innej.

Stawicie czoła Dalekom? A może jest wśród Was ktoś, kto grał w EVE Online – podzielcie się z nami swoimi wrażeniami.

Źródło: doctorwho.tv Za informację mailową dziękujemy także mandragorze.

Przypisy

Przypisy
1CCP Games, islandzka firma odpowiedzialna za grę EVE Online.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *