Doctor Who: Redacted, czyli nowy doktorowy podcast

W niedzielę doczekamy się premiery nie tylko najnowszego odcinka z Trzynastą, ale także spin-offu serialu zatytułowanego Doctor Who: Redacted, którego będzie można posłuchać na BBC Sounds w formie podcastu.

A oto opis podcastu z zapowiedzi od BBC:

Słuchacze poznają Cleo Proctor (Charlie Craggs), Abby McPhail (Lois Chimimba) i Shawnę Thompson (Holly Quin-Ankrah) – jest to trójka spłukanych osób, które porzuciły studia i pochodzą z różnych brytyjskich miast. Pozostają ze sobą w kontakcie dzięki ich podcastowi „Akta Niebieskiej Budki” (The Blue Box Files) o tematyce paranormalnych spisków. Bohaterki spekulują na temat ulubionej teorii spiskowej Abby – zamiarze odkrycia prawdy, która kryje się za tajemniczą „Niebieską Budką”, która wciąż pojawia się w różnych momentach historii. Co jeśli ta przypadkowa policyjna budka telefoniczna, jest w rzeczywistości statkiem kosmitów?

Nie wiedzą, kim jest Doktor ani czy kosmici faktycznie istnieją, ale wkrótce zostają uwikłane w nadprzyrodzony spisek, gdy odkrywają, że każdy, kto kiedykolwiek spotkał Doktor, znika i zostaje zapomniany. Zasadniczo – ocenzurowany z rzeczywistości. Akta Niebieskiej Budki są tak nieudane, że nasze bohaterki są ostatnimi, które zostaną dotknięte usunięciem, co sprawia, że Cleo, Abby i Shawna są jedyną nadzieją świata. Trwa teraz wyścig z czasem, by odkryć prawdę.

Kiedy brat Cleo, Jordan (grany przez komika Jacoba Hawleya), zostaje ocenzurowany, bohaterki spędzają resztę serii na próbie odnalezienia go. W międzyczasie Cleo musi radzić sobie z  matką, która wyrzuciła ją za bycie trans, gdy miała 16 lat, próbując dociec, co stało się z jej Tatą, który tajemniczo „zniknął”, gdy była dzieckiem. W miarę rozwoju serii dowiadujemy się, że Abby, zwolenniczka teorii spiskowych i Shawna – sceptyczka – borykają się z własnymi udrękami na krawędzi romansu z gatunku „będą razem, czy może nie będą” mimo dominującego chłopaka Abby.

Powrócą też znane postacie z samego serialu. Poza Doktor (Jodie Whittaker) powrócą Rani Chandra, Kate Stewart, Petronella Osgood i Madame Vastra. Jednak mają się nie tylko pojawić przyjaciele i sojusznicy Doktor, ale też rozpoznawalne potwory i kosmici.

Doctor Who: Redacted został napisany przez Juno Dawson, autorkę książek, wraz z mnóstwem nowych i doświadczonych utalentowanych pisarzy (z naciskiem na różnorodność i regionalność). Słuchowiska mają ukazywać relacje między zwykłymi ludźmi nieświadomie zanurzonymi w uniwersum „Doctor Who”.

Jak mówi Juno Dawson:

Doctor Who to moja pierwsza miłość i to absolutny dreszczyk emocji dodać coś do wciąż rozwijającej się mitologii [uniwersum], po raz pierwszy w formie podcastu. Co za całkowity przywilej pisać dla czegoś tak uwielbianego i umieścić moją małą flagę w jego krajobrazie.

W słuchowisku głosów użyczą: Jodie Whittaker („Doctor Who”), Charlie Craggs, Jacob Hawley, Lois Chimimba („Doctor Who”, Vigil, „Dopasowani”), Holly Quin-Ankrah (Coronation Street, Grange Hill), Ken Cheng, Jemma Redgrave („Doctor Who”), Ingrid Oliver („Doctor Who”), Doon Mackichan („Dobry omen”, Smack The Pony) i inni.

Kolejne odcinki będą pojawiały się co tydzień, począwszy od 17 kwietnia. Pierwszy odcinek pojawi się po „Legendzie Morskich Diabłów” (Legend of the Sea Devils). Zajawki możecie posłuchać już teraz, w której Doktor ostrzega słuchaczy przed niebezpieczeństwem – trochę przypomina to nagranie, w którym Doktor ostrzegała przed Przypływem.

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *