Doctor Who ponownie pojawi się na Children in Need. Już wiemy, co będziemy mogli z tej okazji zobaczyć…

BBC potwierdziło, że z okazji tegorocznego Children in Need będziemy mogli zobaczyć swego rodzaju zapowiedź odcinka świątecznego. Program zostanie wyemitowany o 19:30 czasu brytyjskiego (20:30 czasu polskiego) w ten piątek, czyli 14 listopada.

Historia specjalnych materiałów produkowanych przez ekipę serialu na potrzeby Children in Need jest naprawdę długa. Poniżej znajdziecie jej krótki opis.

Children in Need

Udział Doctora Who w tegorocznym wydaniu akcji nie jest żadną niespodzianką – serial wspierał ją już za czasów klasycznych sezonów. Najbardziej rozbudowanym i widowiskowym materiałem powiązanym z Children in Need był wyprodukowany w 1983 roku odcinek specjalny Pięciu Doktorów, który stanowił również sposób na uczczenie dwudziestej rocznicy serialu. Tego odcinka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Kto nie widział, niech czym prędzej nadrobi zaległość (napisy do tej historii znajdziecie na naszej stronie w tym miejscu).

10 lat później, w 1993 roku, została wyemitowana dwuczęściowa historia Dimensions in Time. Była ona crossoverem Doctora Who i… EastEnders, czyli bardzo popularnej brytyjskiej opery mydlanej nadawanej od 1985 roku. Crossoverowa historia została wyemitowana w 3D (tak, dobrze czytacie), lecz można było ją również zobaczyć w normalnej wersji. W tym pastiszu napisanym przez Johna Nathana-Turnera pojawili się wszyscy żyjący Doktorzy (wraz z Tomem Bakerem, który odpuścił sobie Pięciu Doktorów) oraz większość żyjących towarzyszy. Pod koniec pierwszej części widzowie zostali spytani, który z bohaterów serialu EastEnders powinien „uratować dzień” w części drugiej. Ten twór został wyprodukowany zamiast skasowanego The Dark Dimension, by uczcić trzydziestą rocznicę serialu. Nie został on jednak zbyt dobrze odebrany przez społeczność, a dziś podważa się jego kanoniczność.

Po upłynięciu kolejnej dekady, w 2003 roku, kiedy ogłoszono już, że Doctor Who wraca na ekrany, wyprodukowano skecz w formule Najsłabszego ogniwa w ramach DeadRingers. W zabawie udział wzięli Jon Culshaw w roli Czwartego Doktora, Colin Baker w roli Szóstego i Sylvester McCoy w roli Siódmego. John Leeson zagrał głos K9. W roli legendarnej Anne Robinson wystąpiła Jan Ravens. Pojawili się również Sontaranin, Cybermen oraz Morski Diabeł. Odbyła się tylko jedna runda, w której to Doktor był najsilniejszym ogniwem, a potwory najsłabszym.

Odkąd serial powrócił na ekrany w 2005 roku, przy okazji każdej serii dostajemy niewielki (albo i całkiem spory) materiał wspierający akcję Children in Need.

Kolejno były to:

2005: 7 minutowy miniodcinek „Born Again”.

2006: Specjalny koncert muzyki pochodzącej z serialu.

2007: Specjalny miniodcinek „Time Crash”, w którym gościnnie obok Davida Tennanta pojawił się Peter Davison w roli Piątego Doktora.

2008: Pokazano scenę, która otwierała odcinek Następny Doktor („The Next Doctor”).

2009: Klip pochodzący z odcinka Koniec czasu („The End of Time”).

2010: Zapowiedź odcinka Opowieść wigilijna („The Christmas Carol”).

2011: Scena, w której Matt Smith zaprasza do internetowej aukcji oraz zapowiedź odcinka Doktor, wdowa i stara szafa („The Doctor, the Widow and the Wardrobe”).

2012: Prequel oraz trailer do odcinka Bałwany („The Snowmen”).

2013: Scena z odcinka rocznicowego Dzień Doktora („The Day of the Doctor”).

źródła:
BBC
tardis.wikia.com


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.