Doctor Who mógł skończyć emisję na 4 serii

Steven Moffat przyznaje, że BBC myślało nad zakończeniem serialu w chwili, gdy David Tennant zrezygnował z roli, czyli na 4 serii.

steven moffat hay festival
Moffat w trakcie sesji Q&A podczas Hay Festival w Walii, powiedział widowni:
David zawładnął tą rolą w spektakularny sposób, nadając jej nowy, zuchwały i seksowny wyraz, i stał się skarbem narodowym. Nie osiągnął tego od razu, lecz na przestrzeni czasu. Pomysł, że „Doctor Who” mógłby w ogóle dalej istnieć, pomimo nieobecności Davida w serialu stawał więc pod dużym znakiem zapytania. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy, ilu ludzi wątpiło w jego sukces, mimo takiej sytuacji. Przeraziłem się, gdy później się o tym dowiedziałem. Istotnie myślano wtedy nad zakończeniem całego serialu. To Russell [T. Davies] mówił, że nie mają prawa go zakończyć.
Podczas Q&A Moffat odpowiadał także na pytania o możliwej zmianie płci Doktora, wyborze tym razem starszego aktora do głównej roli, jak i możliwej zmianie towarzysza Doktora na kogoś innego niż „dwudziestowieczna kobieta”.
Więcej wypowiedzi Stevena Moffata znajdziecie pod adresem telegraph.co.uk.


Joanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Doctor Who mógł skończyć emisję na 4 serii

  1. Osobiście się zgadzam, Ecclestone jako Doktor był genialnym szaleńcem, Tennant sexy szaleńcem, a Smith to taki pajacowaty hipster, tani bajerant bez charakteru. Mam wrażenie, że jarają się nim głównie nastolatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *